Avalehele
Tutvu Prototroni rohevooru 4 parima ideega

Tutvu Prototroni rohevooru 4 parima ideega

Startup-konverentsil Latitude 59 selgusid Swedbanki kaasasutatud Prototroni rahastu rohevooru parimad. Põhivoorus läks 50 000 eurot jagamisele Low imPACK, Funky Foodi ja Ari Care vahel. Prototron Juniori võitis SPORTTEMi spordiäpp, mis aitab trenniks kaaslase leida.

“Prototroni rohevoorus näitasid paljud tiimid väga ilmekalt, et maailma muutvad ideed võivad kohati olla geniaalselt lihtsad,“ rõõmustas Swedbanki ettevõtete panganduse juht ja Prototroni ekspertkogu liige Liisi Himma. „Seekordne voor oli esimest korda pühendatud ainult roheideedele, aga ma usun, et tulevikus saab jätkusuutlikkus olema põimitud kõikidesse ideedesse. Isegi, kui toodad mingit toodet või pakud teenust, mis esmapilgul justkui kuidagi jätkusuutlikkusega ei seostu, peab see olema tehtud keskkonda hoidvalt.“ Liisi eriline lemmik oli seekord Funky Food, mis loodetavasti võlub oma maitsega ära ka kõige veendunumad lihaarmastajad.

Oma toote edasiarenduseks 20 000 eurot saanud Funky Food on leidnud viisi, kuidas seente biomassist toidulauale lihale alternatiivi pakkuda, pidades silmas, et see oleks maitsev ning mõnusa tekstuuriga. “Iga äri peab saama lausega kokku võtta. Meie teeme maitsvat ja keskkonnasõbralikku liha alternatiivi,” sõnas Funky Foodi esindaja Kaspar Kaljas.

Low imPACK on hea näide taaskasutusest. Nad pakkusid välja, kuidas tekstiili ülejääkidest luua unikaalne lahendus pakendamiseks. “See oli meie esimene validatsioon. Saime rääkida päris investoritega,” võtab Prototronis osalemise kogemuse kokku Low imPACK tegevjuht Liis Tiisvelt.

Suurima rahastuse, 25 000 eurot, sai Ari Care, kes on innovaatilise tehnoloogiaga loonud uued puhastusvahendid. “Intensiivne kogemus, see oli kuldne võimalus. Prototronist saadud kontaktid arenevad juba praegu edasi mõnusaks koostööks,” ütles Ari Care eestvedaja Merilyn Kesküla.

AriCare. Foto: Olga Osjen

Prototron Juniori võitis SPORTTEM, mis on spordiäpp inimestele, kes otsivad omale trenniks (näiteks sulgpalliks) kaaslast. “Me oleme tõesti tänulikud selle tunnustuse eest. Me nägime vaeva, tegime tööd ning ma julgen meie tiimi nimel öelda, et me väärime seda. Aitäh!” sõnas 1500 eurost võidutšekki vastu võttes SPORTTEMi tiimi eestvedaja Kristjan Orrin.

Sporttem. Foto: Olga Osjen

Prototron on Swedbanki, Tallinna Tehnikaülikooli ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol loodud fond, mis rahastab tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Prototron on rahastanud üle 90 nutika idee kokku 1,2 miljoni euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud enam kui 59 miljonit eurot. Rohevooru kaasrahastab Eesti riik Keskkonnainvesteeringute Keskuse programmist.

 

Märksõnad: Merje Klopets, Prototron