Startup Day, Merje Klopets, Swedbank

Vaata, kuidas sTARTUp Dayst viimast võtta

See nädal on käes – kauaoodatud sTARTUp Day algab juba kolmapäeval. Viienda juubeliaasta tähistamiseks on kokku toodud üle 150 esineja, tegevus leiab aset neljal laval, osaleda saab ligi 50 seminaril ja lisaks põhiprogrammile toimub üle 30 kõrvalürituse. Swedbank on sTARTUp Dayga kaasas olnud esimesest festivalist peale ja ka tänavu lööme kaaskorraldajana kaasa. Et saaksid festivali mõnusalt nautida, toome välja mõned olulised teemad. Ah et Sul ei ole veel piletit? Leiad selle siit.

Mine oma nimekaardile (badge) järele aegsasti

Kasuta võimalust minna oma nimekaardile järele varem – seda saad teha juhul, kui Sul on Covid-19 vaktsineerituse või läbipõdemise digitõendi olemas. Kohad, kus Tallinnas (23. august) või Tartus (24.-25. august) oma nimekaart kätte saada, leiad siit. Festivalil kanna oma nimekaarti ja käepaela alati kaasas!

Ole valmis näitama digitõendit või kiirtestima

Korraldajate prioriteediks on kõikide tervis ja heaolu. Vastavalt valitsuse korraldusele kontrollitakse kohapeal Covid-19 vaktsineerimiskuuri läbimise digitõendit või läbipõdemise tõendit (kehtib 6 kuud). Juhul, kui Sa ei ole vaktsineeritud ega läbi põdenud, tuleb kohapeal teha kiirtestimine (15 eurot). Kiirtestida saab sTARTUp Day konverentsi põhipäevadel 26. ja 27. augustil (Eesti Rahva Muuseumis kell 8.00-17.00). Kiirtesti kehtivus on 48h, mis tähendab, et ühe testiga saab osaleda mõlemal konverentsipäeval ja kõikidel kõrvalüritusel, mis nendel päevadel toimuvad. Põhjalikuma info seoses koroonaohutusega leiad siit.

Loo oma päevakava

Tutvu programmiga, loo omale Brella konto (kõige parem on Brellat kasutada läbi brauseri, mitte äpis) ja soovi korral tee omale isiklik päevakava. Seminaridele sel korral eelregistreerimist ei ole, seega ole varakult enne seminari kohal.  Siinkohal ei saa me mainimata jätta, et 26. augustil arutame Starlight laval, kuidas saaksid erasektor ja avalik sektor järgmistes kriisides paremini koostööd teha ja üksteiselt õppida. Swedbanki kogemusest räägib pangajuht Olavi Lepp. Kriis on teemaks ka paneeldiskussioonis, kus arutatakse, kuidas erinevad kriisid on ettevõtteid ja ärikultuuri mõjutanud, mis on olnud kriisides sarnast ning mis on erinenud. Oma mõtteid jagavad Karma Ventures (Margus Uudam), MeetFrank (Kaarel Holm), Nortal (Andre Krull) ja Swedbank (Urmas Simson). Reedel süüvime praegusesse hitt-teemasse ehk investeerimisse. Plokis „Building your financial freedom – key to a happy life“ on Swedbanki esindamas investeerimisfondide juht Age Petter. Samal päeval toimub ka Swedbanki karjäärikeskuse korraldatud seminar „Smart moves: Top talents to Estonia“, mis keskendub välistöötajate värbamisele ja sisseelamisele. Lisaks tutvu uute ja põnevate ettevõtlusideedega sTARTUp Pitching võistlusel, kus üks tiimidest saab Swedbankilt 10 000 eurot.

Ära unusta kõrvalüritusi

Sel korral on üle 30 kõrvalürituse, mis toimuvad paikades üle Tartu või hoopis veebis. Veebis saad osaleda näiteks reedel toimuval kõrvalüritusel „What’s with the data obsession?“, mis keskendub sellele, kuidas andmeid äri jaoks kõige paremini ära kasutada. Esinevad Rein-Oliver Alasoo, Lehar Oha, Janely Kadarpik, Kristin Petersel ja Alexis Christian Marcel Claude Delimoge Swedbankist. Saad seal (tasuta) osaleda ka siis, kui Sul ei ole sTARTUp Day piletit. Registreeru ja loe lähemalt siit.

Kas lööme äri-kiirkohtingute maailmarekordi?

Jaa, just seda tahame me seekordsed festivalil teha! Kõik piletiomanikud saavad enne üritust lingi ja on väga oodatud osalema. Loe lähemalt siit.

Leia olulised kontaktid turvaliselt

Matchmakingu alal saad kokku leppida 20-minutilisi kohtumisi teiste osalejatega. Et leiaksid üles vajalikud kontaktid, kasuta Brellat. Saad kohtuda startupide, investorite, esinejate, executive’de ja külastajatega, kes kattuvad Sinu profiiliga. Turvaliseks näost-näkku kohtumiseks saad kohapeal kasutada Respiray kaelaskantavat õhupuhastit.

Toimumispaika saabumine

Viiendaks sünnipäevaks oleme tagasi juurte juures – Eesti Rahva Muuseumis (ERM), kus alustasime ka 2016. aastal. Siit näed täpsemat kaarti. Kesklinnast ERMi on ca 2,6 km, mis on paras jalutuskäigu kaugus. Kui tahad siiski bussiga tulla, siis tea, et ürituse ajal on bussisõit sTARTUp Day käepaelaga tasuta. Buss nr 7 viib kesklinnast (Raeplats või Soola I peatus) ERMi peatusesse, buss nr 8 peatub 750m kaugusel ERMist (Killustiku peatus). Lisaks on võimalik tulla ratta, takso, tõuksi või autoga. Sooduskoode jm vaata siit.

Festivali toit

Et Sul jaguks energiat, võid haarata kohvikualalt kohvi või soetada toidualalt lõuna või suupisteid. Järgime jätkusuutlikkuse põhimõtteid, nii et kohapeal kasutame korduvkasutatavaid nõusid. Soovitame ka oma korduvkasutatava joogipudeli ja/või kohvitopsi kaasa võtta.

Veebiülekanded

Kui Sa ei saa meiega liituda näost-näkku, ära muretse! Saad festivali nelja lava jälgida ka veebi vahendusel, ühine läbi Brella või Elisa Stage’i. Kui tahad ka interaktiivsemalt osaleda ja networkida, kasuta Brellat. Kogu programm on Elisa Stage’il kättesaadav ka kolm nädalat pärast festivali.

Lemmikloomad

Kahjuks oma karvaseid sõpru ERMi kaasa võtta ei saa, küll aga on nad teretulnud festivali välialal.

#startupdayfest

Ära unusta kasutada oma Instagrami, Twitteri ja Facebooki postitustel ürituse ametlikku teemaviidet #startupdayfest. Märgi postitusele ka @startupdayfest, nii et saaksime Sinu lahedatest elamustest osa. Samuti tasub meie sotsiaalmeedia kontosid jälgida, et saaksid värsked uudised kohe kätte.

Soovime Sulle eriti ägedat sTARTUp Day suvefestivali kogemust!

 

 

 

Märksõnad: