Avalehele
Ootame kandidaate 2018. aasta noore ettevõtja preemiale

Ootame kandidaate 2018. aasta noore ettevõtja preemiale

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank ootavad noori kuni 35-aastaseid (k.a) Eesti ettevõtjaid kandideerima 5000 euro suurusele noore ettevõtja preemiale. Preemia ja aasta noore ettevõtja tiitli annab president Kersti Kaljulaid üle 4. oktoobril toimuval pidulikul Eesti ettevõtlusauhindade galal.

„Noore ettevõtjana seisad pidevalt silmitsi uute väljakutsetega ja tabad tihti end mõtlemast, mis suunas edasi pürgida ja kas teed ikka õigeid valikuid. Elad omas mullis ja ei võta aega maha selleks, et tähistada oma positiivseid saavutusi. Noore ettevõtja preemia annab just sellise võimaluse, tunnustades seni saavutatud edusamme ja see on väga väärtuslik kogemus. Pealegi on kõikide osalejate lood suureks inspiratsiooniks nii teistele ettevõtjatele kui ka alles alustavatele noortele tegijatele. Kindlasti soovitan sellest kogemusest osa saada!“ julgustas 2017. aasta laureaat Kristel Kruustük Testliost teisi noori ettevõtjaid preemiale kandideerima.

Tõstsime konkursi vanusepiiri 35 aastani

„Eesti ettevõtjad on meie majanduse kasvumootoriks ning pean väga oluliseks, et toetaksime uute ettevõtjate pealekasvu,“ ütles Liisi Himma, Swedbanki ettevõtete panganduse juht. „Tõstsime tänavu konkursi vanusepiiri 35 aastani, sest silmapaistvate saavutusteni jõudmiseks on lisaks julgele pealehakkamisele vaja ka veidi aega. Ettevõtte loomine ja kasvatamine on keeruline ja pühendumist nõudev töö,“ rääkis Himma.

„Konkurss annab meile kõigile võimaluse märgata ja tunnustada noori ettevõtjaid, kelle teod on mõjutamas Eesti ettevõtlusmaastikku. Ettevõtlike noorte esiletoomine aitab motiveerida ja innustada tänaseid ettevõtjaid aga ka tuua ettevõtluse juurde noori, kes veel ei ole julgenud ettevõtlusega tegelema hakata,“ ütles kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts. „Julgustan kõiki, kes teavad noort ja tegusat ettevõtjat neid ka konkursile esitama,“ sõnas Palts.

Noore ettevõtja preemia konkurss kestab 7. septembrini

Konkurss on mõeldud kuni 35-aastasele (k.a) Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali.

Kandideerimiseks tuleb 7. septembriks 2018 saata e-posti aadressile konkurss at koda.ee digitaalselt allkirjastatuna motivatsioonikiri ning ankeet, mille saab alla laadida siit https://www.koda.ee/et/meist/noorettevotja. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja korraldaja organisatsioonide ja ettevõtjate esindajatest koosnev komisjon. Preemiat rahastab Swedbank Eesti AS.

Noore ettevõtja preemia konkurss toimub juba neljandat korda. 2015. aastal pälvis tiitli ja preemia Indrek Ulst ettevõttest Mooncascade OÜ, 2016. aastal sai tunnustuse Markus Villig ettevõttest Taxify OÜ ning 2017 sai noore ettevõtja preemia Kristel Kruustük ettevõttest Testlio OÜ.

Vaata lisa: koda.ee.