Avalehele
Prototroni 19. voor paiskab turule virtuaalreaalse taastusravi

Prototroni 19. voor paiskab turule virtuaalreaalse taastusravi

Prototüüpimise rahastu Prototron äsja lõppenud 19. vooru keskmes oli digitaliseerimine. Ligi 200 idee seast jõudsid parimate sekka need lahendused, mis on kasulikud nii üksikisikutele kui tööstustele. Kokku 30 000 euro suuruse rahastuse jagasid omavahel neli meeskonda.

Prototroni rahastu tegevjuht Jana Pavlenkova ütles, et kuigi kõik värskelt Prototroni rahastuse nominentideks kuulutatud meeskonnad tegelevad erinevates valdkondades, on neil kõigil üks ühine, seejuures ülimalt oluline nimetaja – nende ideed ja väljapakutud lahendused üllatavad. Tema sõnul on meeskonnad osanud tehnoloogia nii inimese kui tööstuste kasuks tööle panna ning lahendavad probleeme valdkondades, kus see ei ole tavapärane.

Parimad olid: VirtualFX, FoodDocs, Eziil, FuseBox

Meeskond FoodDocs loob restoranidele, kohvikutele ja muudele toidukäitlusega tegelevatele ettevõtetele pilvepõhise enesekontrolliplaani, et muuta seadusest tulenevate nõuete vastavusdokumentide haldamine ülevaatlikumaks ja lihtsamaks. Toetuse suuruseks on 5 000 eurot.

VirtualFX (ülemisel pildil) sai Prototronilt 10 000€, et arendada virtuaalreaalsusel põhinevat kognitiivse taastusravi lahendust, mis võimaldab ajutraumaga patsiendil senise olukordade “teoorias” läbimängimise asemel kogeda erinevaid olukordi virtuaalreaalsuses. Selline lähenemine tõstab oluliselt kognitiivse taastusravi efektiivsust.

Eziil saab 5 000€, et edasi arendada tootmisintellekti ehk tootmisettevõtte juhile visuaalset tööde planeerimise töölauda, millelt info jõuab iga töötaja nutiseadmesse. See tehisintellekt õpiks kasutaja varasemast tegevusest ja pakuks tulevikus juba automaatselt kõige optimaalsemaid tegevusplaane.

VirtualFX ja Eziili esindajad käisid 12. detsembril ETV hommikuprogrammis “Terevisioon” rääkimas oma prototüüpidest ja sellest, mis neil järgmiseks plaanis. Vaata saatelõiku siin.

Prototroni kaasrahastaja Elering andis meeskonnale FuseBox 10 000€, et nad saaksid katsetada oma elektrivõrkude abistamiseks loodud lahendust. Keskkonna seisukohast järjest olulisemaks muutuv taastuvenergia tootmine on suhteliselt ebastabiilne ja paneb energiavõrkudele suure koormuse. Lahenduseks oleks paidlikum energiakasutus, seejuures väga palju energiat tarbivate süsteemide (kütmis- või jahutussüsteemid) ajutine väljalülitamine ja FuseBox on sellist lahendust loomas.

Detsembris Tartus toimunud sTARTUp Day 2017 raames andis prototüüpimise rahastu Prototron meeskondadele nutikate lahenduste elluviimiseks raha 19. korda.

Kokku on Prototron tänaseks rahastanud 56 idee prototüüpimist kogusummas enam kui 700 000 eurot.

10 000€ ootab Sinu ideed!

Eesti esimese prototüüpimise rahastu Prototron lõid Swedbank, Teaduspark Tehnopol ning TTÜ 2012. aastal eesmärgiga toetada ettevõtjaid nende esimese töötava prototüübi loomisel. Rahastu partneriteks on Utilitas, Hedman Partners ja Elering.

Järgmisesse vooru saab taotlusi esitada 15. märtsini 2018 Prototroni veebis: http://prototron.ee