Avalehele
Prototron pani kogu Eesti leiutama, kevadvooru laekus 253 ideed

Prototron pani kogu Eesti leiutama, kevadvooru laekus 253 ideed

Tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototron tänavuses esimeses taotlusvoorus laekus kokku 253 nutikat ideed. Taotlusi on sel korral esitatud pea kõikidest Eesti maakondadest, lisaks Lätist, Leedust, Ukrainast ja Valgevenest.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova ütles, et pea üleriigiline taotlustega kaetus on 6 aastat tegutseva rahastu ajaloos esmakordne. “Meie riigi ja majanduse arengu jaoks on ülimalt oluline, et terve Eesti oleks innovatsiooniga kaetud ja sellesse kaasatud. Kõik tehnoloogia arengust ja ettevõtlikkusest huvitatud inimesed peavad saama võimaluse oma ideed proovile panna, prototüüpida ja turule viia. Ühest ideest võib alguse saada kogu regiooni areng ja kui Prototron saab sellesse anda oma panuse, siis ilmselgelt teeme õiget asja,” sõnas ta ning lisas, et pidevalt suureneb ka teadlaste ning teaduse töögruppide poolt esitatavate taotluste arv.

Valdkondade lõikes esitati enim taotlusi digitaliseerimise valdkonnast, järgnesid rohetehnoloogia, finantssektorit edendavad ja tervisetehnoloogia ideed. Hetkel USA-s viibiv Pavlenkova rääkis, et sealgi on ülikoolide teadlaste, tudengite ja kohalike inimeste nutikate ideede elluviimiseks sarnased toetusprogrammid, mille panus piirkonna arengusse on märkimisväärne, eriti väljaspool Silicon Valley’t. “Skeem on Prototronile sarnane, innovaatilisi ideid aitavad rahastada ettevõtjad, kohalik omavalitsus ja riik üheskoos. Ainus vahe meiega on see, et USA-s on sellisel kujul innovatsiooni toetamisega algust tehtud palju varem ning tulemused, ja väga head tulemused, on laiemalt kättesaadavad,” rääkis Prototroni tegevjuht. “Kui meil on tavapärane, et innovaatilistesse ja edasiviivatesse algatustesse panustavad kompetentsidega ka pangad, nagu Prototroni asutajate hulgas olev Swedbank, siis siin ei ole ma seda veel kohanud,” märkis Pavlenkova.

3. aprilliks selguvad Prototroni TOP40 meeskonnad. Kevadvooru võitjad kuulutatakse välja 16. mail Latitude59 ürituse raames.
Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototron on tänaseks rahastanud 64 nutikat ideed 772 795 euro ulatuses, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 19 miljoni euro. Prototroni lennukaimad meeskonnad on Lingvist, Themo, FoodDocs, Feelingstream, Timey.
Tänavu jagab Prototron kahes taotlusvoorus 120 800 eurot. Sügisvooru oodatakse taotlusi kuni 15. oktoobrini 2019.

Pressiteade
Prototron Fund

Märksõnad: Innovatsioon, Prototron