Avalehele
Seoses koroonaviiruse puhanguga lihtsustab Swedbank maksepuhkuse võtmist

Seoses koroonaviiruse puhanguga lihtsustab Swedbank maksepuhkuse võtmist

Kuna koroonaviiruse leviku tõttu on olukord majanduses järsult muutunud ning paljud inimesed ja ettevõtted on sattunud raskesse seisu, lihtsustab Swedbank maksepuhkuse kasutamise võimalusi.

Swedbanki era- ja äriklientidel on ajutiste makseraskuste tekkimisel võimalik taotleda kuni kuue kuu pikkust, kodulaenude puhul kuni aastast maksepuhkust. Klientidel on võimalik laenu põhiosa maksed edasi lükata. Lisatasusid ja lisatingimusi sellega ei kaasne.

„Praeguses olukorras kogevad paljud perekonnad ja ettevõtted stressi ka seoses oma majandusliku olukorra halvenemisega. Usume, et võimalus vähendada igakuiste laenumaksete suurust ilma lisatasude ning lisatingimusteta annab neile sellel keerulisel ajal kindlust juurde,“ ütles Swedbank Eesti juht Olavi Lepp. „Sellegipoolest on äärmiselt oluline, et klient esitaks laenupuhkuse taotluse kindlasti enne, kui tal tasumata laenumaksete tõttu juba võlgnevus tekib,“ rõhutas Lepp.

Laenupuhkus on mõeldud pandeemia tõttu tekkinud olukorras ootamatult ja ajutiselt tulu või töö kaotanud ettevõtetele ning peredele. Lihtsustatud tingimustel maksepuhkust saavad võtta need ettevõtted, kellel siiani makseraskusi ei esinenud.

Maksepuhkust saab taotleda edaspidi internetipangas. Nii era- kui äriklientide taotluse vormi puhul tehakse tööd selle nimel, et need oleksid internetipangas www.swedbank.ee olemas reedeks.

Laenupuhkust rakendatakse laenu põhiosa maksetele, intressimakseid tuleb endiselt tasuda. Edasilükatud põhiosa maksete summa jaotatakse ülejäänud laenuperioodile. Kliendil on võimalik mistahes ajal (ka kokkulepitust varem) asuda laenumakseid uuesti tavapärase maksegraafiku järgi tasuma. Swedbank on otsustanud, et ei tee laenupuhkuse alustamisel ega lõpetamisel laenulepingute tingimustes muudatusi ega rakenda lisatasusid.

Lisaks saavad kaupmehed taotleda kuni kolme kuu pikkust maksepuhkust makseterminalide üüri tasumisel. Äri sujuvaks taaskäivitamiseks palume makseterminale mitte tagastada vaid kasutada maksepuhkuse võimalust.

Märksõnad: Laen, Maksepuhkus