Avalehele
5 võimalust suvel head teha

5 võimalust suvel head teha

Kas Sina oled kunagi oma aega annetanud? Ei ole? Nüüd on selleks suurepärane võimalus, sest “Ma armastan aidata” annetuskeskkond on kokku kogunud 100 projekti, mille seast endale sobivaim valida!

Tihtipeale arvatakse, et annetamine on üksnes jõukamate ühiskonnaliikmete privileeg. Tegelikult ei pea hea tegemine olema alati rahaline. Vahel võib märksa suurem kasu olla hoopis annetatud ajast. Aeg on meie kõige väärtuslikum vara.

Parim aeg hea tegemiseks on just nüüd! Kas Sind huvitavad pigem lapsed ja pered, tervis ja toimetulek, loomad ja loodushoid või hoopis haridus ja võrdsed võimalused? Endale meelepärase projekti leiad siit: www.armastanaidata.ee/annetan-aega/. Toome välja viis põnevat projekti, mille vahel valida.

1. Vii üksikvanemaga perede lapsed väljasõidule Ahhaa teaduskeskusesse!

Eestis on palju lapsi, kes kasvavad vanemata. MTÜ Isata Laste Heaks ühenduse missiooniks on pakkuda harivate ja meelelahutuslike tegevuste kaudu nendele lastele tuge ning eeskuju. Sel korral viiakse noored Ahhaa teaduskeskusesse ja appi oodatakse vabatahtlikke, kes panustaksid grupis korra hoidmisele ning tagaksid lastele turvalisuse ja järelvalve. Lisaks palutakse täiskasvanutel rääkida lastele oma elust ja õppetundidest ühel järgmistest teemadest: 1. “Minu haridustee ja elukutse valik, kordaminekud ja õppetunnid!, 2. “Poisist meheks kasvamine – valikud ja vastutus!”, 3. “Sõbrad minu elus ja nende mõju!”

2. Kehastu Mõmmikuks, kes toob kaasmaalastele palju rõõmu

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab laste ravitingimuste parandamist üle Eesti, vajaliku aparatuuri soetamist TÜ Kliinikumi Lastekliinikusse ja teiste allüksuste lasteosakondadesse ning meditsiinitöötajate täiendkoolitusi. Organisatsiooni on võimalik toetada kehastudes paariks tunniks nende maskotiks, kes osaleb, kas 3. augustil Tallinnas toimuval heategevusjooksul või Peetri jooksul. Usu, nende paari tunniga tood naeratuse näole nii lastele kui ka täiskasvanutele.

3. Aita nägemispuudega inimestele audioraamatuid salvestada

Eesti Pimemassööride Ühing toetab nägemise kaotanud inimesi massööri-elukutse omandamisel ja tööle asumisel. Organisatsioon vajab vabatahtlikke lugejaid, kes aitaksid tavakirjas materjale nägemispuudega inimestele audiofailideks lugeda. Lugemist ootavad õppematerjalid, tarbetekstid ja ilukirjandus ning projektiga on võimalik liituda aasta lõpuni. Sinu loetud audioraamatuid saavad edaspidi kuulata kõik Eestis elavad pimedad ja vaegnägijad.

4. Aita loomad uude koju!

Varjupaikade MTÜ on ühing, mis aitab leida kodututele loomadele uued kodud. Virumaa, Läänemaa, Võru ja Viljandi loomade varjupaigad ootavad vabatahtlikke, kes teeksid varjupaika jõudnud loomadest fotod või videod, mis aitaksid nad uude koju. Heast pildist sõltub suuresti loomadele uue kodu leidmise kiirus ning videolõigud teevad tihtipeale imet!

5. Täida lapsepõlveunistus ja hakka spiooniks!

Kiusamisvaba Kooli eesmärgiks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks, viies ellu Soomest pärit tõenduspõhist Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmi. Aita neil luua andmebaas erinevatest kultuuriteostest, mis ühel või teisel moel kiusamist käsitlevad või milles on näiteid kiusamisest kas koolis, kodus, tööl võiühiskonnas. Selleks ei pea tegema muud kui süvenema enda poolt valitud erinevatesse teostesse (raamatud, filmid, teatrietendused, muusika) ning kui kohtad seal kiusamist kirjeldavat olukorda või muud sorti viidet kiusamisele, siis anda sellest organisatsioonile märku. Selle kõige toel saab ühendus edaspidi teadlikumalt teoseid soovitada ja käsitlemiseks juhiseid anda nii õpetajatele, lapsevanematele kui ka õpilastele.

 

Kogu valiku projektidest leiad siit: www.armastanaidata.ee/annetan-aega/

Liitu Facebookis grupiga #Kogumispäevik, kus käimas on lisaraha teenimise ning heategevuse kuu. Jaga enda hea tegemise kogemust ja inspireeru teiste lugudest!