Avalehele
Aktiivseimad mobiilipanga kasutajad Eestis – Aleksandr,  Sergei ja Olga

Aktiivseimad mobiilipanga kasutajad Eestis – Aleksandr, Sergei ja Olga

Mobiilipanga aktiivsete kasutajate seas on populaarseimad meestenimed Aleksandr, Martin ja Sergei ning naisi on kõige rohkem nimega Olga, Jelena ja Anna. Keskmine mobiilipanga kasutaja on vanusegrupis 26-35, näitab Swedbanki statistika.

Mobiilipank: 122 000 aktiivset kasutajat

Viimastel aastatel on mobiilipanga kasutajate arv plahvatuslikult kasvanud ja see arv kasvab iga päevaga. Tänaseks on mobiilipanga aktiivsete kasutajate arv kasvanud ligi 122 000 inimeseni, igakuiselt külastatakse mobiilipanka üle poole miljoni korra ja arendatud on uusi ja mugavaid võimalusi oma rahaasjade ajamiseks.

„Kahtlemata on igapäevases panganduses toimumas revolutsioon. Inimesed armastavad üha enam uut tehnoloogiat, mis lubab pangal toimida ööpäevaringselt. Mobiilipangas on ju võimalik sisuliselt juba kõiki tehinguid teha – muuta kaardi limiite, vaadata vaid ühe liigutusega kontojääki ja küsida raha,“ selgitas Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ulla Ilisson.

Suurim osa panga klientidest elab Tallinnas (282 tuhat), kelle hulgas on 38 tuhat ehk 13,7% aktiivset mobiilipanga kasutajat. Teisel kohal on Harjumaa (elab 106 tuhat klienti), kelle hulgas on 15 tuhat ehk 14,7% aktiivset mobiilipanga kasutajat. Kolmanda koha hõivab Ida-Virumaa (elab 98 tuhat klienti), kelle hulgas on ca 8,5 tuhat ehk 8,7% aktiivset mobiilipanga kasutajat.

„Mul on hea meel tõdeda, et lisaks Tallinnale ja Harjumaale tulevad ka Ida-Virumaa inimesed väga kiiresti uuendustega kaasa. Nad mõistavad, et mobiilipank lihtsustab elu oluliselt. Aga tegelikult kasvab mobiilipanga kasutajate arv kõikides piirkondades. Iga kuu lisandub üle Eesti paar tuhat uut kasutajat,“ lisas Ilisson.

Aktiivseimad mobiilipanga kasutajad on vanuserühmas 26-35, kõige populaarsem on mobiilipank aga 18-22-aastaste naiste seas, kus mobiilipanka kasutab pea 50% kõikidest kasutajatest.

Kontorite külastused on langenud viimase kolme aasta jooksul ca 10 %, sama palju ka näiteks kontoris tehtud maksed. Samas digitaalsetes kanalites tehtavad maksed on samal perioodil kasvanud 15%, mobiilis isegi 80%. Mobiilipangas tehakse makseid täna 14 korda rohkem kui kontoris.

Eesti suurim pank Sinu taskus!

Swedbank oli 2011. aastal esimene Eestis, kes tuli turule mobiilipanga rakendusega. Tänaseks on seda alla laetud üle 300 000 korra.

Swedbanki mobiilipank on sama turvaline nagu internetipank. Loe lähemalt siit ning laadi Eesti suurim pank tasuta enda nutiseadmesse App Store’ist või Google Play‘st.

mobiilipank

Märksõnad: Mobiilipank