Avalehele
Blipp! Google Pay on kohal

Blipp! Google Pay on kohal

Swedbank oli esimene pank Eestis, kes tõi eelmise aasta detsembris oma klientideni Apple Pay makselahenduse. Nii avanes võimalus mobiilseteks makseteks Apple toodete kasutajatele. Androidi kasutajad said mobiilseid makseid teha juba oluliselt varem – alates 2018. aasta septembrist. Nüüd lisandub Androidi kasutajatele ka Google Pay makselahenduse võimalus.

Mis on Google Pay?

Google Pay on digitaalne rahakott ja veebipõhine maksesüsteem. Sarnaselt Swedbanki enda Androidi mobiilirakendusele on Google Pay välja töötanud mobiiliseadmetega viipemaksete tegemiseks aga ka rakendusesisesteks ostudeks. Esialgu saavad Google Pay kasutajad makseid teha Android-telefoniga, tulevikus ka tahvelarvuti ja nutikellaga.

Google Pay ja Swedbanki mobiilirakendus – mis neil vahet on?

Swedbanki äpp on välja töötatud Swedbanki poolt. Google Pay makselahendus töötab Google’i, Mastercardi ja Swedbanki koostööna. Mobiilsete maksete võimalus lisandub ka nendele Androidi telefonidele, millel pole sõrmejäljelugejat või näotuvastust ja millega senini ei olnud võimalik mobiilseid makseid teha. Esialgu saavad nii era- kui ärikliendid oma kaardi liita Google Pay makselahendusega Swedbanki äpis, tulevikus laienevad võimalused veelgi. Lisandub võimalus teha teistes äppides rakendusesiseseid oste, kus ühe makselahendusena on ära toodud Google Pay. Olenevalt telefonimudelist võib kaustaja jaoks mobiilimakse tegemiseks kuluv aeg muutuda veelgi kiiremaks.

Kuidas kasutusele võtta?

Google Pay saad Swedbanki era- või ärikliendina aktiveerida, kui oled Androidi kasutaja. Ava Swedbanki äpp > Kaardid > vali oma Mastercardi logoga pangakaart > Kaardi seadetes keri allapoole, kuni näed valikut Google Pay > klõpsa „Add to G Pay“ nupule. Valmis!

Mis on Blipp!?

Blipp! on see hääl, mida teeb kaardimakseterminal, kui maksad oma mobiiliga, kasutades Google Pay’d kiirelt, mugavalt ja turvaliselt!

Kuidas maksta Google Pay’ga?

Tee telefon lukust lahti, aseta telefon makseterminali lähedale – Blipp! Makstud!

 

Google Pay kasutuselevõtt on järjekordne samm igapäevapanganduse lihtsamaks ja mugavamaks muutmisel. Teiste Swedbanki hiljuti kasutusele võetud igapäevapanganduse lahenduste hulgas on biomeetriline sisselogimine, Rahakoguja ja võimalus teha Swedbanki äpis makseid mobiilinumbri põhjal. Google Pay on Google LLC kaubamärk. Finantsteenuseid pakub Swedbank AS. Tutvu tingimustega ja küsi nõu.

Märksõnad: Google Pay