Avalehele
Internetioste saab nüüd kinnitada biomeetriaga

Internetioste saab nüüd kinnitada biomeetriaga

Swedbanki kliendid saavad nüüd mugavalt ja kiirelt biomeetria abil oma internetioste kinnitada.

Internetis pangakaardiga oste tehes on lisaturvalisuse meetmena suunatud kliendid siiani internetipanka, kus on tulnud oma ost kinnitada. See on taganud kahekordse kinnitamise ja aidanud ära hoida kaardiandmete kuritarvitamist, kuid kliendi jaoks on see lisasamm olnud mõnevõrra tülikas. Muutsime selle nüüd kiiremaks ja mugavamaks. Oste Mastercard SecureCode’i või Verified by Visa programmiga liitunud e-poodides saab nüüd kinnitada ka biomeetriaga.

Näeme, et meie kliendid kasutavad järjest rohkem biomeetriat, näiteks maikuus oli biomeetria kasutajaid ligi 186 000, mistõttu on uus lisandunud võimalus kindlasti oodatud ning aitab kokku kokku hoida meie klientide väärtuslikku aega. Lisaks on seda mugav kasutada ning biomeetriaga ostude kinnitamine on sama turvaline kui teiste turvaelementide kasutamine.

Lisaautentimise eesmärgiks on kaardipettuste ärahoidmine ning veendumine, et kaarti kasutab tõepoolest tavapärane kaardikasutaja.

Swedbanki kaardiga e-poodides maksmiseks tuleb kliendil kõigepealt internetipangas või äpis aktiveerida internetiostude võimalus. Kui see tehtud, meelepärane kaup või teenus e-poest välja valitud, pakutakse kliendile ostu kinnitamiseks lahendust, mida ta kõige viimati oma isiku tuvastamiseks kasutas: Smart-ID, Mobiil-ID või nüüd uue võimalusena ka biomeetria. Näiteks kui klient kasutas viimati Swedbanki mobiiliäppi sisenemiseks biomeetriat, pakutakse talle automaatselt seda ka ostu kinnitamiseks. Nii püüab süsteem aimata kliendi eelistusi.

Tuletame klientidele meelde, et vaatamata uue ja mugava võimaluse lisandumisele, tuleb veenduda internetipoe turvalisuses ning hoida hoolikalt oma kaardiandmeid. Kui on oht, et kaardiandmed on sattunud kolmandate isikute kätte, on kõige turvalisem kaart sulgeda ja tellida asenduskaart. Samuti on mõistlik harva pangakaardiga internetis osteldes aktiveerida internetiostude võimalus vaid ostu tegemise hetkeks.

Ostudest internetis” kohta saab lähemalt lugeda Swedbanki koduleheküljelt.

Märksõnad: Biomeetria, Digi