Avalehele
Kas ostuhind internetis on tavapärasest palju madalam? Ole ettevaatlik!

Kas ostuhind internetis on tavapärasest palju madalam? Ole ettevaatlik!

Must Reede langeb sel aastal 27. novembrile ja paljud müüjad teevad selleks päevaks suurepäraseid pakkumisi. Kuid aktiivsed pole mitte ainult ausad müüjad, vaid ka petturid, kes kasutavad ära melu allahindluste ümber.

Et e-poes ostlemine oleks turvaline, ole nutikas ja järgi lihtsaid reegleid:

  • Kontrolli enne ostu sooritamist kaupmehe tausta. Ära sisesta oma kaardi andmeid tundmatule lehele enne kaupmehe tausta kontrollimata.
  • Kaalu, kas pakkumine on usutav! Uskumatult heade pakkumistega tuleks olla ettevaatlik. Kui huvi pakkuva kauba eest küsitakse tavahinnast kordades väiksemat summat, on see reeglina halb märk.
  • Tee selgeks, kas kaupmees on era- või juriidiline isik. Selleks vaata, kelle pangakontole tuleb toote või teenuse eest raha kanda (eraisiku või firma arvele) ning kontrolli, kas ettevõte on äriregistrisse registreeritud. Kui müüjaks on eraisik, ei kehti tootele või teenusele seadusest tulenev kaitse ega laiene tarbija õigused. Lisaks ei saa eraisikult ostes probleemide korral tarbijakaitseameti poole pöörduda.
  • Iga usaldusväärse e-poe lehel peab olema põhjalik info kaupmehe kohta. Veebilehel peab kindlasti olema kirjas ettevõtte nimi, asukoht, e-posti aadress ja telefoninumber, kuhu saab probleemide puhul pöörduda.
  • Veendu, kuidas saad kaupa tagastada. Veebipoe kodulehel peab olema selgesõnaliselt välja toodud ostuprotsessi kirjeldus: millised on ostja ja müüja kohustused ja vastutus, müügi- ja maksetingimused, tarneaeg, kohaletoimetamise võimalused. Kindlasti peavad olema välja toodud ka toote tagastamise tingimused. Eesti e-kaupmeeste tausta on võimalik uurida tarbijakaitseameti kodulehelt.
  • Eelista turvaliste internetiostude programmiga liitunud kaupmehi. Turvaliste internetiostude lahendused tagavad e-poodides ostmisel topeltkaitse. Programmiga liitunud kaupmeeste veebipoe lehtedelt leiad MasterCard SecureCode ja Verified by Visa
  • Et ostlemine oleks veelgi turvalisem, veendu enne e-poes maksmist, et oled liitunud internetiostude programmiga ning sinu kaardi limiidid vastavad vajadustele. Seda saad teha internetipangas.
  • Hea teada! Kui tehing peaks ebaõnnestuma või kaupmees eksib tehingu teostamise hetkel kokkulepitud tingimuste vastu, saad tehingu vaidlustada võttes ühendust oma kodupangaga.