Avalehele
Swedbanki internetipangas saab nüüd vaadata ka LHV konto jääki

Swedbanki internetipangas saab nüüd vaadata ka LHV konto jääki

Alates augustist saab Swedbanki internetipangas näha teise panga konto jääki. Kõigepealt said uut võimalust kasutada era- ja ärikliendid, kellel on konto nii Swedbankis kui SEB-s. Nüüd avaneb selline võimalus ka LHV pangas kontot omavatel klientidel.

Võimalus erinevate pankade kontode infot ühest kohast jälgida on tõeline läbimurre panganduses. Kliendid on uuenduse hästi vastu võtnud, sest nii saab parema ülevaate oma rahaasjadest. Võimalust vaadata oma internetipangas ka teise panga kontoinfot on tänaseks kasutanud ligi 2000 inimest.

Kui kliendil on lisaks Swedbankile konto ka LHV pangas, saab ta alates tänasest selle oma Swedbanki internetipanka lisada ning vaadata selle konto jääki. Juba lähiajal saab meie internetipangas näha rohkemate pankade kontode jääke ja väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt makseid.

Selleks, et erinevate pankade kontode teavet ühest kohast vaadata saaks, tuleb anda andmete kuvamiseks 90 päeva kehtiv nõusolek. Soovi korral saab kasutaja seda pikendada ning igal hetkel tagasi võtta.

Septembri keskpaigas jõustunud Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi (PSD2) raames avasid kõik Eestis tegutsevad pangad oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele. Kuigi esimesena on uuenduse klientideni toonud pangad, loob see tulevikus uusi võimalusi ka finantstehnoloogia ettevõtetele ja idufirmadele.

Märksõnad: Internetipank