Avalehele
Swedbanki kliendid saavad internetipangas näha ka oma teise panga kontojääki

Swedbanki kliendid saavad internetipangas näha ka oma teise panga kontojääki

15.08.2019

Alates tänasest on Swedbanki eraklientidel võimalik näha oma internetipangas ka SEBs asuva konto jääki. Peagi avaneb sama võimalus ka äriklientidele. Lähiajal saab internetipangas näha oma teistes pankades olevate kontode jääke, kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt makseid.

Üks esimestest avatud panganduse uuendustest jõuab Swedbanki ja SEB teenuseid kasutavate klientideni. Soovi korral saavad meie kliendid vaadata Swedbanki internetipangas ka oma SEB konto jääki, mis annab inimestele võimaluse omada paremat ülevaadet oma rahaasjadest. Swedbank on esimene pank, mis pakub seda teenust oma klientidele. Kuigi praegu saavad koondteavet Swedbanki ja SEB kontode kohta vaadata ainult erakliendid, on pank juba testimas sama funktsiooni ka äriklientide jaoks.

Selleks, et mõlema panga kontode infot ühest kohast vaadata saaks, tuleb siseneda Swedbanki internetipanka ja klikata lingil „Lisan teise panga kontod“ ning järgida juhiseid.

Sügisel saavad meie kliendid internetipangas vaadata lisaks teistes pankades olevate kontode jääkidele ka kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt ka makseid. See tähendab, et kliendid ei pea enam erinevate pankade keskkondadesse eraldi sisse logima, et oma rahaasjadel silma peal hoida. Lisaks saavad nad Swedbanki kasutajaliidese kaudu teha ka makseid oma kontodelt SEBs, LHVs, Luminoris või mõnes muus pangas. Pank ei analüüsi ega salvesta klientide teiste pankade kontoinfot.

14. septembril  jõustub Euroopa Liidu makseteenuste direktiiv PSD2 (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv). Selle eesmärgiks on arendada elektrooniliste maksete turgu ning luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi. Selleks ajaks peavad kõik Euroopa Liidus tegutsevad pangad avama oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele. See avab tulevikus uusi võimalusi ka erasektorile. Kasutaja nõusoleku korral saavad pangad pakkuda mitut uut teenust – kuvada kliendi teise teenusepakkuja juures asuva konto infot ja algatada sealt makseid. Kliendi nõusolek andmetele juurdepääsuks kehtib 90 päeva, kuid kasutaja võib selle igal hetkel tagasi võtta.

Märksõnad: Internetipank