Avalehele
Swedbanki kliendid saavad lisaks äpile algatada välkmakseid ka internetipangas

Swedbanki kliendid saavad lisaks äpile algatada välkmakseid ka internetipangas

Välkmaksed on euromaksed, mis liiguvad pankade vahel ööpäevaringselt paari sekundiga. Välkmakset saab teha summas kuni 15000 eurot teise panka, mis on välkmaksete süsteemiga liitunud. Välkmakseid võtavad täna Eestis vastu Swedbank, SEB, LHV ja Coop. Välkmaksete hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Välkmaksete võimalus tekkis Swedbanki klientidel mobiilipangas juba 2018. aasta septembris ja internetipangas 2021. aasta juunis. Kui saaja konto asub pangas, mis võtab vastu välkmakseid, teostatakse uuelt maksevormilt algatatud makse automaatselt välkmaksena ja raha jõuab kohale loetud sekunditega. Uus nutikas maksevorm kontrollib sisestatud teavet ja annab kohe teada, kui andmetes on viga.

Esimeses etapis, saab uue maksevormi abil teha pangasiseseid ja siseriiklikke makseid. Järgmise sammuna lisame võimaluse teha ka rahvusvahelisi makseid. Konto väljavõttelt, maksete ajaloost või määratud maksete lehelt algatatud maksed teostatakse välkmaksena juhul kui need on eelnevalt välkmaksena tehtud ja  järk-järgult viime kõik maksevormid üle uuele lahendusele, mis võimaldab algata välkmakseid.

Välkmakseid saab vastu võtta nendest Euroopa pankadest, mis on liitunud üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga. Nii nagu muude SEPA euromaksete puhul on sissetulevad välkmaksed tasuta.

 

Vaata lisaks