Avalehele
KredExi käendus muudab kodu ostmise kättesaadavamaks

KredExi käendus muudab kodu ostmise kättesaadavamaks

16.11.2016

Eluasemeturg on aktiivne ning inimesed otsivad pidevalt võimalusi oma elamistingimuste parandamiseks. Mõnikord võib olla keeruline vajalik omafintseeringu summa kokku saada. Alates 14. novembrist 2016 väljastab Swedbank eluasemelaenu ka KredExi käendusel. Väiksema omafinantseeringuga eluasemelaen muudab kodu ostmise kättesaadavamaks.

Laenukäendus on abiks noortele peredele ja spetsialistidele

KredExi käendus on eluasemelaenu täiendav tagatis ning see võimaldab võtta laenu uue kodu ostmiseks väiksema omafinantseeringuga – minimaalselt 10% sissemaksega.  Eluasemelaenu käendusel saab osta alaliseks eluasemeks korteri või elumaja ning täiendava tagatise taotlemiseks peab vähemalt üks laenu taotlejatest kuuluma noore pere, noore spetsialisti, energiatõhusa eluaseme omandaja, kaitseväe või kaitseliidu veteranide sihtgruppi.

Noore pere kategooriasse kuuluvad kuni 15-aastast last kasvatavad vanemad või vanem. On loomulik, et lapsi kasvatavate perede kulud on kaheliikmeliste leibkondade omadest suuremad. Swedbanki rahaasjade teabekeskuse uuringu andmetel säästab ca 70% noortest peredest, kus kasvavad lapsed, juhuslikult või ei säästa üldse, sest raha ei jää lihtsalt üle. Üldjuhul algab kodulaenude puhul nõutav omafinantseeringu määr 20 protsendist, seega võib esimeseks sissemakseks vajaliku summa kogumine noore pere jaoks osutuda tõeliselt raskeks ülesandeks. Väiksema omafinantseeringuga eluasemelaen muudab kodu soetamise kättesaadavamaks ning soodsamaks.

Laenukäendus on suureks abiks ka noortele spetsialistidele. Sellesse kategooriasse kuuluvad kõrgharidust, keskeriharidust või kutsekeskharidust omandanud või kutseõppe lõpetanud kuni 35-aastased inimesed.

KredExi laenukäendust on võimalik taotleda ka energiatõhusa eluaseme soetamiseks

Alates aprillist on KredExi eluaseme laenukäendust võimalik taotleda ka energiatõhusa eluaseme soetamiseks ning seda võimalust kasutatakse aktiivselt. Energiatõhusa eluaseme omandaja saab eluaseme käendust kasutada, kui elamu energiatõhususarvu klass on vähemalt C.

Lähemalt KredExi käendusel väljastatavast eluasemelaenust saab lugeda Swedbanki kodulehel.

 

Finantsteenuseid pakub Swedbank AS. Tutvuge teenuste tingimustega aadressil www.swedbank.ee, vajadusel konsulteerige pangatöötajaga.

Märksõnad: Käendus, Kodulaen, KredEx, Noor, Pere