Avalehele
Swedbank pakub energiasäästulaene nullmarginaaliga

Swedbank pakub energiasäästulaene nullmarginaaliga

30.03.2023

Swedbank pakub eraisikutele ja ettevõtetele energiasäästule suunatud laene ja liisinguid esimesel kahel aastal 0% marginaaliga, et soodustada riiklike toetusmeetmete kõrval kiiremat üleminekut keskkonnasõbralikematele lahendustele.

Eripakkumise abil saavad eraisikud osta või ehitada A-klassi eluaseme, rahastada päikesepaneelide ja keskkonnasõbralike autode (CO2 heitmete tase kuni 50 g/km) ostu, samuti parandada energiatõhusust ning kasutada muid jätkusuutlikke lahendusi.

Panga soov sellise sammuga anda oma panus Eesti majanduse arengusse ehk vähendada energia- ja elektrikulusid, edendada energiasäästlikumate elamute ja tootmishoonete ehitamist, suurendada energiasõltumatust jne.

Huvi roheliste finantseerimistoodete vastu on väga kiiresti kasvanud ning meie samm vabastada laenu- ja liisingmaksed esimesel kahel aastal pangapoolsest intressimarginaalist aitab meie klientidel teha jätkusuutlikumaid valikuid.

Swedbanki klientide käitumise pealt on näha, et energiatõhusate ja keskkonnasäästlikke laenude maht on kasvutrendis. Näiteks päikesepaneelide soetamiseks võetud laenude maht on võrreldes aasta varasemaga kasvanud viis korda.

Jätkusuutlike eesmärkide saavutamiseks võetavaid laene ja liisinguid saavad eraisikud taotleda Swedbanki internetipangas tänavu 30. märtsist kuni 31. detsembrini ja ettevõtted 31. märtsist kuni 31. detsembrini.

Jätkusuutlike toodete finantseerimisel on marginaal esimesed kaks aastat 0%, sellele lisandub kuue kuu euribor. Euribor ei lisandu päikesepaneelide laenule ning selle laenu puhul ongi koguintress kaheks aastaks 0%.

Pakkumine kehtib:

  • eraisikute kodu energiatõhususe laenule, päikesepaneelide laenule, kodulaenule A-energiaklassi kodu ostmiseks ja liisingule keskkonnasõbraliku auto ostmiseks.
  • korteriühistute energiatõhususe laenule maja täisrenoveerimiseks ja vähemalt energiaklassi C saavutamiseks ning KÜ päikesepaneelide laenule.
  • ettevõtete laenule päikesepaneelide, tuulegeneraatorite, soojuspumpade ostmiseks ja paigaldamiseks energiaefektiivsuse suurendamise eesmärgil, liisingule keskkonnasõbraliku auto ostmiseks ja jätkusuutliku põllumajanduse sertifikaati omavate ettevõtete liisingule.