Avalehele
Pankadevahelised nimemaksed on leidnud endale lojaalsed kasutajad

Pankadevahelised nimemaksed on leidnud endale lojaalsed kasutajad

Mullu aprillis turule tulnud pankadevahelised nimemaksed on saanud Swedbankis esimese aastaga stabiilse kasutajabaasi ning täiendavad mugava lisavõimalusena mobiilipanga kasutajakogemust. Pankadevahelise nimemakse tegemise võimaluse on aktiveerinud ligi 45 000 Swedbanki klienti ja igal kuul tehakse keskmiselt 7000 nimemakset.

„Nimemaksed on eelkõige täiendus juba harjumuspärastele mobiilirakenduses tehtavatele maksetele ja eriti mugavad väikeste summadega arveldamiseks nt sõprade vahel. On arusaadav, et koroonakriisi aastal ei muutunud see masstooteks, kuid seda võimalust juba kasutama hakanud klientidele see meeldib ja tehtud nimemaksete hulk püsib stabiilsel tasemel,“ selgitas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Pankadevaheline nimemakse võimaldab eraklientide vahelisi makseid sooritada vaid saaja telefoninumbri alusel. Teenus on kasutusel Swedbanki, SEB, Coop Panga ja LHV mobiilirakendustes. Nimemakse töödeldakse võimalusel välkmaksena ja raha laekub sel juhul saaja kontole vaid loetud sekundite jooksul. Eesti pangad tõid uue teenuse turule koostöös Läti Keskpangaga, kes haldab turvaliselt nii Eesti kui ka Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit.

„Hiljutine Swedbanki noorte klientide seas tehtud uuring kinnitas, et noorema põlvkonna jaoks asubki pank juba mobiilis, mitte kontoris või isegi veebibrauseris. Seega otsime pidevalt uusi võimalusi, kuidas pangateenuste kasutamine mobiilirakenduses kasutajatele üha mugavamaks teha. Nimemaksed on olnud tänuväärne lisandus ja leiavad kindlasti pärast liikumispiirangute kadumist üha suuremat kasutust,“ lisas Raagmets.

Pankadevahelise nimemakse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.