Avalehele
Algas hariduslik klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille võitja saab kogu klassi tasuta reisile viia!

Algas hariduslik klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille võitja saab kogu klassi tasuta reisile viia!

02.04.2019

Alanud on klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille raames kutsutakse kooliõpilasi looma oma unistuste ekskursiooni. Peaauhindadeks on parimate reiside maksumuse tasumine, publiku lemmikule on eriauhind Eesti Rahva Muuseumilt.

Konkursi peamiseks eesmärgiks on edendada kooliõpilaste finantskirjaoskust ehk rahatarkust ning anda neile praktiline kogemus eelarve planeerimise, meeskonnana töötamise ja projekti koostamise vallas. Eelkõige viisid konkursi sünnini rahvusvahelised uuringud, mis näitavad, et finantsteadmiste poolest on meie õpilased esirinnas, kuid kui vaadata kogu elanikkonna käitumist ja hoiakuid rahaasjades, siis oleme viimaste seas. Kõige efektiivsem on õpilaste rahatarkust edendada läbi põneva ja praktilise ülesande, mis võimaldab neil õpitut ka reaalses elus kasutada.

”Korraldasime #MeieReis konkursi ka kaks aastat tagasi ja koolide huvi oli väga suur. Saime üle poolesaja põneva projekti ja nägime, et noored tahavad klassiekskursioonide planeerimisel kaasa lüüa. Oli rõõm näha, kui loovaid ja kuluefektiivseid reise kokku pandi,” avaldas Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati Voomets.

Konkursil hinnatakse eelkõige ekskursiooni terviklikkust ja seda, milliseid õpiväljundeid see lastele loob. Oluline on ka eelarves püsimine ja võimalikult leidlike ja loovate lahenduste leidmine.

Eelmisel aastal klassiga osalenud ja 4.-6. klasside arvestuses võitnud Konguta kooli klassijuhataja Liina Tamm kirjeldas konkurssi nii: „Mul on eriliselt hea meel selle üle, et tänu konkursile paranesid laste digioskused ja õpilased oskavad nüüd paremini kasutada näiteks GoogleDrive keskkonda, Delfi kaarti ja teha infootsinguid. Vähem tähtis pole ka see, et õpiti planeerima aega, eelarvet ja terviklikult kogu reisi.”

Osalemiseks pole vaja teha muud, kui täita ühes klassikaaslaste ja klassijuhatajaga reisi projekt veebileheküljel kukkur.swedbank.ee/meiereis ja filmida üles klassi tutvustav video. Konkursile esitatud projekte hindab žürii, kes selgitab igas kooliastmes (1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass) välja kõige terviklikuma projekti.

 

Konkursi on ellu kutsunud Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus. Eriauhinnad on välja pannud lisaks Eesti Rahva Muuseumile ka Eesti Terviserajad, TalTech Mektory Tehnoloogiakool, Energia Avastuskeskus, Vudila Mängumaa, Nõmme Seikluspark, Kiviõli Seiklusturismi Keskus, Eesti Pank, Tervise Paradiis ja Lõunakeskuse Seikluspark.