Avalehele
Kuhu tahavad reisida Eesti kooliõpilased? Lõppes konkurss #MeieReis

Kuhu tahavad reisida Eesti kooliõpilased? Lõppes konkurss #MeieReis

17.05.2017

Lõppes klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, millest võttis osa ligi 40 klassi üle Eesti. Konkursi tulemusel saadetakse tasuta klassiekskursioonile 83 õpilast. Rahva lemmikuks ja eriauhinna Eesti Rahva Muuseumilt võitis Narva Soldino Gümnaasiumi 2.B klass, kes kogus üle 300 toetushääle. Ühtekokku anti kõikide projektide poolt ligi 3100 häält.

 

Konkursi põhieesmärk oli edendada kooliõpilaste finantskirjaoskust ehk rahatarkust. Õpilastele anti praktiline kogemus eelarve planeerimise, meeskonnana töötamise ja projekti koostamise vallas. Osalemiseks tuli teatud eelarve piires kokku panna  klassi unistuste reis, filmida üles tutvustav video ja mõelda koos rahatarkuse peatükkidele.

Žürii hindas eelkõige ekskursiooni terviklikkust ja seda, milliseid õpiväljundeid see lastele lõi. Oluline oli ka eelarves püsimine ja võimalikult leidlike ja loovate lahenduste leidmine.

Kõikide projektidega saab tutvuda siin: https://kukkur.swedbank.ee/meiereis/lisatud

     Milline oli populaarseim sihtkoht?

Ülekaalukalt oli populaarseim sihtkoht Tartu, täpsemalt Ahhaa Teaduskeskus, Aura veekeskus ja elamuskino. Lisaks sooviti minna Tartu Loodusmuuseumisse, Eesti Rahva Muuseumisse ja Escape põgenemistubadesse.

Huvitavamate sihtpunktidena valiti välja ka Piusa koopad, Cantervilla loss, Naissaar, Eesti Kaevandusmuuseum ja Vormsi saar.

     Kuidas plaanitakse teenida lisaraha?

Konkursi raames anti õpilastele ka võimalus mõelda lisaraha teenimise võimalustele. Kõige populaarsemaks valikuks oli laada või kontserdi korraldamine ja kohviku tegemine. Paljud tõid välja ka selle, et võiksid abistada juhutöödel ja viiksid ära taara. Ent oli ka neid, kes otsustasid lisaraha teenimiseks hoopis sponsorite poole pöörduda. Oli klasse, kes pakkusid välja, et võiksid hakata oma linnas giiditeenust pakkuma. Mitu klassi tõi välja ka selle, et saaksid suvel lisaraha teenida maasikapõllul.

 

     Millised olid populaarseimad säästunipid?

Populaarseimate säästunippidena toodi välja see, et väljas söömise asemel võiks ekskursioonile ise toidu kaasa valmistada, soovitati juua kraani- mitte pudelivett ja üleüldiselt planeerida oma väljaminekuid. Toodi välja ka see, et ekskursioonikuludelt kokku hoidmiseks tuleks reisi aegsasti planeerida ja küsida grupisoodustusi. Nähti ka võimalust majutuse pealt kokku hoida ja minna kogu klassiga telkima, selle asemel, et hotellis ööbida.

 

     Milline oli edukaim maakond?

Konkursi võidukamaks maakonnaks osutus Ida-Virumaa, kuhu läks ühtekokku kolm võitu. Narva Soldino Gümnaasiumi 2.B klass valiti publiku lemmikuks, sama kooli 2.D klass võitis 1.-3. klasside arvestuses ja üks eriauhind anti Kiviõli 1. Keskkooli 8. klassile.

Projekti toetasid lisaks Swedbankile Eesti Pank, Energia Avastuskeskus, Vibulahing, Kiviõli Seikluskeskus, Eesti Rahva Muuseum, Jääaja Keskus, Vudila Mängumaa, Eesti Terviserajad ja TTÜ Mektory, kes panid välja lisaauhinnad.

Konkursi võitjad valisid välja žürii liikmed koosseisus Mihkel Kõrbe (Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õppejuht ja õpetaja), Killu Kolsar (Eesti Õpilasesinduste Liit), Imbi Henno (Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert), Anu Olvik (Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna peaspetsialist), Ede Raagmets (Swedbanki divisjoni direktor), Kristel Leif (Swedbanki sotsiaalmeedia juht), Maarja Karmin (Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juht) ja Kati Voomets (Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht).