Avalehele
Kuidas 500 euroga kogu perele imeline puhkus saada?

Kuidas 500 euroga kogu perele imeline puhkus saada?

03.07.2018

Kuidas 457 euroga kogu perega neljaks päevaks Tartumaale reisida, külastada Vudilat, Eesti Rahva Muuseumit, Aura veekeskust, Elistvere loomaparki, Jääaja keskust ja veel palju muud? Tundub võimatu? Kogumispäeviku reisikuu raames 500-eurose peavõidu võtnud Kristel Kask tõestas vastupidist.

Juunikuus keskenduti populaarses Facebook´i grupis Kogumispäevik reisimisele. Ühtlasi esitati grupi liikmetele väljakutse luua omapoolne versioon ühest eriti põnevast ja säästlikust reisist. Võitjaks osutus kolme lapse ema Kristel Kask, kelle reisiplaan kogus üle 1000 püstise pöidla.

“Üldiselt fortuuna mind ei soosi, see oli meie jaoks esimene suur võit! Ausalt öeldes pole see mulle endalegi veel kohale jõudnud!” avaldas Kristel Kask, kelle sõnul plaanitakse kogu perega juulikuus reisile minna.

Esimene pikem reis

Keilas elav pereema plaanis kogu perega 4-päevase reisi, mille sees oli põnev meelelahutusprogramm ja mitmekülgne menüü. Reisi kogueelarve oli vaid 457 eurot.  See on seda erilisem, et tegemist on perekonna esimese mitmepäevase väljasõiduga.

“Minu inspiratsiooniks olidki mu lapsed. Tahtsin teha midagi koos perega ja avastada Eestimaad. Kaasa reisib ka minu 10-aastane õetütar ja olen kindel, et lastel saab väga lõbus olema!” lisas õnnelik võitja, kes oligi kogu plaani ehitanud laste huvide ümber.

See, et reis kogus niivõrd palju toetajaid, tuli Kristeli endalegi üllatusena: “Suur toetus tuli minu suurelt perekonnalt, sugulastelt, peretuttavatelt, koolikaaslastelt, ülikoolikaaslastelt, endistelt ja praegustelt töökaaslastelt, laagrikaaslastelt Segasumma Suvila päevilt, minu laste eakaaslaste ning lasteaia kaaslaste vanematelt, keilakatelt ning paljudelt Facebooki sõpradelt, kes teavad minu pere ning elasid meile kaasa. Kasutan juhust kõiki veelkord tänada,” lisas Kristel, kes on Kogumispäeviku grupi liige olnud juba üle aasta.

Eelarvest kinnipidamine on oluline

Selle käigus on ta eelkõige õppinud oma kulutusi planeerima. Kuigi, mis seal salata – lastega pidavat see paras pähkel olema! “Omamoodi väljakutse on see kõigile lastega peredele ilmselt. Aga lihtsad nipid aitavad, kasvõi näiteks toidupoe ostunimekirja koostamine,” avaldas Kristel, kes rõhutas eelarvest kinnipidamise olulisust. “Minu kolm põhilist säästunippi reisimiseks ongi hoolikas planeerimine ja hea kodutöö, kindel eelarve ja sellele vastav majutuse, transpordi, toitlustuse ning vaatamisväärsuste planeerimine.”

Reisipakett

Allpool on välja toodud kõik reisikulud. Lisakuludeks on Vudila ja Metsapere Mängumaa, teised seiklused on juba majutuspaketi hinnas sees ja eraldi pileteid juurde ostma ei pea!

Kui soovid saada rohkem nippe, kuidas koguda ja elada säästlikult, siis liitu Kogumispäeviku grupiga!