Avalehele
Perega reisile! Kuidas leida kõige soodsam reisikindlustus ja millele tähelepanu pöörata?

Perega reisile! Kuidas leida kõige soodsam reisikindlustus ja millele tähelepanu pöörata?

Kõik teavad, et reisikindlustus on vajalik, et end välismaal ootamatuste eest kaitsta, kuid millele peaks enne lepingu sõlmimist tähelepanu pöörama? Rahaasjade Teabekeskus vaatleb reisikindlustusega seotud küsimusi ühe perekonna näitel.

Perekond Kuusik plaanib suvepuhkusele sõita Leetu Klaipedasse. 7-päevasele puhkusereisile sõidetakse neljakesi: pereema ja –isa ning 2 kooliealist last. Vaatame, millised on kõige olulisemad punktid, millele tasub reisikindlustusega seoses mõelda.

1. Reisi ärajäämise kaitse – millal hakkab kehtima?

Reisi ärajäämise kaitse ehk reisitõrkekindlustus on oluline, kuna hüvitab ootamatult ärajäänud või katkenud reisiga seotud kulutused. Kuigi haiguste eest ei ole keegi kaitstud, peaksid sellega arvestama kõik. Eelkõige aga lastega pered. Pereliikme ootamatu haigestumise tõttu ärajäänud reisiga seotud ettemakstud ja tagasivõtmatud kulud katab kindlustusselts. Samuti hüvitatakse reisi katkemise või hilinemisega seotud kulud. Enamasti hakkab reisitõrkekindlustus kehtima 2–5 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest. Seega tasub kindlustusleping sõlmida kohe, kui tekivad esimesed reisiga seotud kulud.

2. Meditsiiniabi ehk tervisekindlustus – mille järgi valida?

Euroopa Liidu liikmesriikides on esmaabi tagatud kõikidele ravikindlustuskaardi omanikele, kuid tõsisemate terviserikete puhul on abiks reisikindlustus, mis katab raviarved ja korraldab kogu ametliku asjaajamise arstidega. Tervisekindlustuse puhul tasub pöörata tähelepanu kindlustussummale, mis peaks katma võimaliku haigestumise kulud välismaal, sest kindlustusseltsides võivad hüvitamisele kuuluvad summad erineda kordades. Lisaks tasub tähelepanelikult uurida võimalikke hüvitise väljamaksmise piiranguid ja omavastutuse suurust.

3. Pagasikindlustus – millised esemed on kindlustatud?

Reisikindlustust valides tasub juurde võtta ka pagasikindlustus. Pagasikindlustus katab reisile kaasa võetud isiklike esemete taastamise või asendamisega seotud kulud, kui need esemed saavad reisi ajal äkiliselt toimunud ettenägematu sündmuse tagajärjel kahjustada või hävinevad. Pagasit kindlustades tuleks uurida, kas kaasa pakitud esemed on kindlustatud ka siis, kui need asuvad hotellitoas või autos, kas hüvitamisele kuulub ka varastatud mobiiltelefon või fotoaparaat, kuidas tuleb oma asju hoida, et nende kadumise korral oleks kahju kindlustusega kaetud.

4. Reisikindlustus krediitkaardiga või eraldi leping – kumb on soodsam?

Perekond Kuusik võrdles viie erineva kindlustusseltsi pakkumisi ja tingimusi ning keskmiseks kindlustuse hinnaks kogu perele tuli 161 €. Lepingusse valisid nad meditsiiniabikaitse 100 000 € ulatuses, reisi ärajäämise kaitse ja pagasikindlustuse vähemalt 1000 € eest. Lisaks kindlustusseltsidele võrdles pere nelja erineva panga krediitkaarte, millel oli lisahüvena juures reisikindlustus. Krediitkaartide keskmiseks aastamakseks kujunes 62 €. Meditsiiniabikaitse summad varieerusid erinevate kaartide puhul oluliselt, jäädes vahemikku 80 000-500 000 €. Kõikide kaartide kindlustused sisaldasid ka reisi ärajäämise kaitset ja pagasikindlustust. Kaartidega kaasnev reisikindlustuse kaitse laieneb üldjuhul kaardi omanikule ja temaga koos reisivatele pereliikmetele.

Võttes arvesse reisi iseloomu, kindlustuskaitseid ja kindlustuse hinda tundub perekond Kuusikute puhul mõistlikum võtta krediitkaart, millega kaasneb reisikindlustus. Nii toimides võib perekonna rahaline võit olla ligikaudu 100 €.

 

Kindlasti tasub enne reisile minekut pangast järele uurida, mis tingimustel kindlustuskaitse kehtib, millal jõustub ja millised on erisused hüvitise väljamaksmisel. Veel tasub meeles pidada, et krediitkaart on siiski finantskohustus ja kaardi kasutamisega võivad tekkida lisakulud. Enne, kui valite reisi jaoks vajaliku kindlustuse, tasub võrrelda vähemalt kolme erineva kindlustuspakkuja tingimusi. Igal juhul tagab läbimõeldud ja piisava kaitsega reisikindlustus muretuma puhkusereisi.

 

Kui soovid saada veelgi häid nippe reisimise kohta, siis liitu grupiga #Kogumispäevik, kus on käimas reisikuu. Pane kokku säästlik ja nutikas reisipakett ja võid võita 500 eurot reisiraha puhtalt kätte!