Avalehele
Aasta investeerimistegu!

Aasta investeerimistegu!

Möödunud aastal oli Swedbank esimene pank Eestis, kes pakkus oma era- ja äriklientidele internetipangas Balti aktsiatega ja Swedbanki Grupi poolt hallatavate fondidega tasuta tehingute tegemise võimalust. Lisaks tegi pank eraisikutele kuni 30 000 euro ulatuses väärtpaberite hoidmise haldustasudest vabaks.

Muudatuse eesmärgiks oli aidata kaasa investeerimise populariseerimisele ning võimaldada inimestel ka väiksemaid summasid investeerida. See muudab Balti turu atraktiivsemaks ning toetab kohalike kapitaliturgude arengut.

Tegu oli otsusega, mis sai nii avalikkuse kui klientide poolt äärmiselt positiivselt vastu võetud. Lisaks pälvis see veebruari alguses ka Investor Toomase poolt algatatud konkursil aasta investeerimisteo auhinna.

Oleme saadud tunnustuse üle väga rõõmsad. Otsuse tulemusena on tänaseks avatud tuhandeid uusi väärtpaberikontosid ning oluliselt on kasvanud ka Tallinna börsi tehinguaktiivsus. Käesoleva aasta jaanuaris tehti üle kahe korra rohkem tehinguid kui möödunud aastal ühes kuus keskmiselt. Rõõm on ka näha, et suur osa kliente on eelistanud just Swedbanki oma aktsiatehingute tegemiseks, mille tulemusena oleme üle 40% tehingute turuosaga tõusnud turuliidriks.

Foto: Raul Mee

Vaata lisaks: