Avalehele
Aktsiaturg: Tallinna Kaubamaja müügiefektiivsus III kvartalis kasvas

Aktsiaturg: Tallinna Kaubamaja müügiefektiivsus III kvartalis kasvas

Tallinna Kaubamaja kolmanda kvartali müük ületas Swedbanki ootuseid 0.8% võrra. Selveri võrreldavate poodide müük kasvas aastaga ruutmeetri kohta 1.2%, mis oli oodatust parema konsolideeritud müügi peamine põhjus. Autode segmendi müügi kasv 12% jäi meie ootusele natukene alla. Uute autode registreerimised kasvasid Baltikumis kolmandas kvartalis 15% ja seetõttu ootasime ka Kaubamaja Autode segmendile 15%-list käibe kasvu.

Selveri hea tulemus kasvatas grupi EBITDA-d 2% võrra

Selveri müügiefektiivsuse kasv aitas Supermarketite segmendi kulumieelsel ärikasumil (EBITDA) tõusta 1,1 miljoni euro võrra ehk 17% võrreldes 2017 kolmanda kvartaliga. Selveri hea tulemus aitas grupi EBITDA-l tõusta 2%, mis oli 1 miljoni euro võrra rohkem kui me ootasime. Grupi brutomarginaal langes aastaga 25.6%-lt 25.5%-le, mis oli vähem kui me ootasime. Ootasime langust 25.3%-le, mis oleks olnud võrreldav esimese ja teise kvartali langusega. Kaubamajade segment avaldas EBITDA muutusele kõige suuremat negatiivset mõju, kuna segmendi müük ruutmeetri kohta kahanes kolmandas kvartalis meie arvutuste järgi ligi 3.5%. Muude segmentide kasumlikkus vastas meie ootustele ning ka kulud allpool EBITDA joont ei toonud üllatusi.

Kõrgemate vaba rahavoo ootuste tõttu tõstame hinnasihi 9.3 euroni

Lähitulevikus ootame Kaubamaja Grupilt suurimaid investeeringuid Autode segmendis. Neljandas kvartalis alustatakse Škoda müügiesinduse ehitamist Riias ja Kia esinduse ehitamist Vilniuses, mis peaksid valmima 2019 teises pooles. Samas ootame me, et Tallinna kaubamaja renoveerimise algus lükkub 2020 lõppu, mis vähendab meie ootusi 2019-2020 investeeringute kogusummale ja lubab meil tõsta dividendide ootusi 2018-2019 kasumist. Kõrgemate käibe ja kasumi ootuste tõttu tõstame hinnasihi 9 euro pealt 9.3 euro peale ning muudame investeerimissoovituse Vähendamise pealt Neutraalseks.

 

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis avaldati 17.10.2018 kell 16.43, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega, mille leiad siit.