Avalehele
Aktsiaturg: Tallinna Vee teise kvartali käive tõuseb 8.5%

Aktsiaturg: Tallinna Vee teise kvartali käive tõuseb 8.5%

Tallinna Vesi ületas teises kvartalis meie käibeootusi 9.1% võrra ja kulumieelse ärikasumi (EBITDA) ootusi 8.5% võrra. Ettevõtte käive tõusis aastases võrdluses 8.5% rekordilise 16.0 miljoni euroni, vaatamata veetariifide püsimisele 2010. aasta tasemel. Teise kvartali müüdud veeteenuse kogus oli suurim teise kvartali kogus alates vähemalt 2007. aastast, kui Tallinna Vesi hakkas avaldama kvartaalseid teenuse koguseid. Lisaks ületasid tulud asfalteerimis- ja ehitusteenusest meie ootusi 0.7 miljoni euro võrra. Rekordkogused koos oodatult madala juriidiliste kulude tasemega viisid EBITDA 9.0 miljoni euroni. Kui EBITDA absoluutsummas oli 8.5% üle meie ootuste, siis EBITDA marginaal 56% vastas meie ootustele.

Ootame veetariifi langust 2019. aasta algusest

Tariifivaidluse kohta Konkurentsiametiga ei tulnud teises kvartalis olulisi uudiseid. Samas ei ole ka veel Konkurentsiametiga tariifilepet. Seetõttu lükkame oma 30% tariifilangetuse ootuse 2018 teisest poolaastast edasi 2019. aasta algusesse. Teise poolaastasse on lükkunud ka Rahvusvahelise Arbitraaži otsus. Tariifilangetuse edasilükkamise ja heade esimese poolaasta tulemuste tõttu tõstame 2018. aasta EBITDA ootusi 34 miljoni euroni (seni 27 miljonit eurot) ja puhaskasumi ootusi 25 miljoni euroni (seni 18 miljonit eurot).

Meie hinnangul on aktsia 10 euro juures õiglaselt hinnatud

Kuna Tallinna Vesi on ajalooliselt välja maksnud suurema osa oma puhaskasumist, ootame 2018. aasta puhaskasumist dividende 1.0 eurot aktsia kohta. Tallinna Veel oli teise kvartali lõpu seisuga raha 52 miljonit eurot, kui 1.0 eurot dividend aktsia kohta läheks maksma enne makse 20 miljonit eurot. Kõrge dividend tõstaks 2019. aasta maksukohustust ja kõrgemate maksude ja madalama tariifi tingimustes ootame 2019. aasta puhaskasumist dividende 0.5 eurot aktsia kohta. Tõstame kõrgemate rahavoo ootuste tõttu hinnasihi 9.6 euro pealt 10.0 euroni ning muudame soovituse Vähenda soovituse pealt Neutraalseks.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega, mille leiad siit.