Avalehele
Coop Pank tugevdas esimeses kvartalis turuosa

Coop Pank tugevdas esimeses kvartalis turuosa

Võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga suurenes Coop Panga klientide arv 2021. aasta esimeses kvartalis 6500 võrra, laenuportfell kasvas 25,1 miljoni euro võrra ning turuosa 0,2 protsendipunkti võrra 3,4%-ni.

Lisaks vähenesid rahastamiskulud 0,1% ning intressitulud suurenesid 0,2 miljoni euro võrra. Selle tulemusena paranes puhaskasum 2,8 miljoni euroni, ehk 0,4 miljonit, ja omakapitali tootlus ROE saavutas 11,5% taseme. Puhaskasum jõudis meie ootuste ligidale.

Varade kvaliteet paraneb

Tõime alla Coop Panga oodatavad riskikulud. Väidame, et meie varasemalt prognoositud keskmine riskikulu, ligikaudu 1% kogu krediiditsükli jooksul, on liiga kõrge, arvestades panga tasakaalustatud laenuportfelli ja suuremate äri- ja eraklientide kasvavat laenude teenindamise võimet. Meie arusaama kohaselt oleks mõistlik riskikulu 0,7%. Neid asjaolusid silmas pidades suudaks Coop Pank kasvatada oma pikaajalist omakapitali tootlust (ROE) 15% tasemeni.

Aktsia on hinnatud täiuslikkuseni

Esimese kvartali tulemuste järel säilitame oma 2021. aasta puhaskasumi prognoosi 13,3 miljoni eurot. Seejuures kajastades oma optimistlikumat vaadet pikaajaliste riskikulutuste suhtes, suurendasime oma pikaajalisi puhaskasumi ootusi 11-14%, mis tooks kaasa ROE paranemise 15% tasemeni. Tänu kõrgematele prognoosidele, tõstsime oma hinnasihti 2 euro juurest 2,4 peale, mis hindab 2021. aasta eeldatavaks hinna/raamatupidamisliku väärtuse (P/B) suhtarvuks 2,0x. Usume, et turg on Coop Panga aktsiat hinnanud juba täiuslikkuse tasemeni, seetõttu alandasime oma soovitust Neutraalsele tasemele (varem Osta).

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega!

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 26.04.2021 kell 15:14 ning mis avaldati 26.04.2021 kell 15:15, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

 

Märksõnad: Coop Pank, CPA1T