Avalehele
Enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Maikuus vaatasid investorid taaskord tehnoloogiasektori aktsiate poole ning lisaks tegid tehinguid sektoritest nagu pangandus, energeetika, logistika ja ehitus.

Enefit Green teatas eelmisel kuul investoritele, et otsustas suurendada seniseid taastuvenergeetikasse investeerimise plaane kaks korda ning kasvatada tootmisportfell viie aastaga neljakordseks. Uuendatud strateegia kohaselt investeerib Enefit Green perioodil 2022 – 2026 hinnanguliselt 1,5 miljardit eurot.

Rahustavad sõnumid Föderaalreservilt intressimäärade tõstmise suuruse osas ning positiivsed tulemused USA jaemüüjatelt panid eelmisel kuu teises pooles investoreid ostma tehnoloogiasektori nimesid nagu Tesla, Nio ja Apple.

Tallinna Sadam teatas mai esimeses pooles investoritele, et teenis eelmises kvartalis 26,8 miljonit eurot müügitulu, mida on 7,1 protsenti rohkem aasta varasemaga võrreldes. Lisaks kasvatati perioodi kasumit 5,1 protsenti ning teeniti 7,2 miljonit eurot kasumit.

Sampo esimese kvartali maksueelne kasum vähenes võrreldes eelmise aasta sama ajaga 10 protsenti.

Fortum teatas esimese kvartali tulemusi avaldades, et kannab Venemaa agressiooni tõttu varadest maha 2,1 miljardit eurot. Põhjuseks toodi geopoliitilised pinged, ebakindlus ja mitmed erinevad riskid.

Mais Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad käibe põhjal:

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.