Avalehele
Enimkaubeldud aktsiad augustis

Enimkaubeldud aktsiad augustis

Augustis olid investorid aktiivsed tehnoloogia ja energeetikasektoris, Balti turul olid populaarsed märksõnad ka pangandus, ehitus, kaubandus, kinnisvara ja kommunaalsektor.

Kuigi Enefit Greeni majandustulemused on väga head olnud, on investorid hakanud muret tundma tulemuste pärast tulevikus, kuna on näha riiklike toetuste peatset vähenemist. Ignitis seevastu on tänu oma headele tulemustele ning suhteliselt atraktiivsetele suhtarvudele üha enam kohalike investorite tähelepanu saamas.

Coop Pank avaldas oma igakuised tulemused, mille järgi kasvas klientide arv aastaga 23%, hoiuste maht ja laenuportfell vastavalt 45% ja 47% ning puhaskasum kerkis 39%.

Vaatamata kõrgetele energiahindadele ja buumile energiasektoris, teatas augustis Fortum enda teise kvartali tulemustega 10 miljardi euro suurusest kahjumist, mille tingisid peamiselt raskused Venemaalt väljumisega ning Saksa tütarettevõtte Uniperi probleemid. Sellegipoolest leidub optimistlikke analüütikuid ning investoreid, kes Fortumi madalseisu ära kasutavad ja panustavad ettevõtte taastumisele tulevikus.  

Kui juuni lõpus teatas Wise üle ootuste headest kvartalitulemustest, siis sellele järgnenud aktsiahinna kerkimist on kasutatud kasumi väljavõtmiseks. Augustis sai Wise’i tütarettevõte Abu Dhabi finantsjärelevalvelt ettekirjutuse ja trahvi seoses puudujääkidega rahapesutõkestamise protseduurides.

Balti aktsiate TOP Swedbanki klientide seas
Välisaktsiate TOP Swedbanki klientide seas

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Märksõnad: Aktsiate top