Avalehele
2020. aastal enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

2020. aastal enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Eelmisel aastal tehti kõige rohkem tehinguid aktsiatega sektoritest nagu elektriautod, naftatööstus, ravimitööstus, pangandus, logistika ja jaekaubandus.

Hiina elektriautode tootja Nio suutis eelmisel aastal oluliselt kasvatada tarneid ning parandada majandustulemusi.

Ravimikontsern AstraZeneca teatas sügisel, et on välja töötatud koroonavaktsiini.

Elektriautode tootja Teslast sai eelmisel aastal kõige väärtuslikum autotootja maailmas.

Taastuv nafta hind eelmisel aastal meelitas investoreid ostma naftakontsernide nagu Royal Dutch Shell ja Equinor aktsiaid.

Soome võrguseadmete tootjale Nokiale polnud eelmine aasta kerge. Ettevõte vähendas kasumiprognoosi ning USAs jäädi ilma suurest 5G lepingust.

Kruiisifirma Carnival Corporation ja lennufirmad Spirit Airlines, Finnair ning Lufthansa kannatasid koroonaviirusest tingitud reisipiirangute tõttu.

Soome terasetootjale Outokumpu oli eelmine aasta koroonaviiruse tõttu samuti keeruline, kuna mitmed terast kasutavad tööstusharud pandi seisma.

2020 aastal Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad käibe põhjal:

2020. aasta aktsiate top

Instrumentide järjestus tugineb möödunud aasta jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.