Avalehele
Equinori tulemused alla Kepler Cheuvreux ootuse

Equinori tulemused alla Kepler Cheuvreux ootuse

Norra nafta- ja gaasikontsern Equinor teatas kolmanda kvartali tulemused, mis olid alla Kepler Cheuvreux ootust, kuid aktsiale säilitati „osta“ soovitus.

Equinori kolmanda kvartali EBIT vähenes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 4,84 miljardilt dollarilt 2,59 miljardi dollarini. Kvartalit mõjutasid madalad nafta ja gaasi hinnad. „Tulemused olid madalamad kui kartsime, isegi pärast seda, kui kohandasime enda prognoose nõrgema gaasitootmise tõttu. Pisut murettekitavam on see, et rahavoog oli alla meie ootust, kuid tavaliselt suudab Equinor sellega meie ootusi ületada,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Equinori kohta käivas analüüsis.

Equinor kasvatas tootmist

Equinor teatas, et Johan Sverdrupi naftaväljal suudeti oktoobris päevane tootmine tõsta üle 200 000 barreli taseme ning novembri lõpuks peaks tootmine suurenema üle 300 000 barreli taseme. 2020 suvel plaanib Equinor seal toota juba 440 000 barrelit naftat päevas. „Kui me vaatame 2020 poole, siis on Equinori tulevik tänu Johan Sverdrupile oluliselt lootustandvam, kui viimastest kvartalitest võis järeldada,“ seisis analüüsis.

Kepler Cheuvreux Brent toornafta hinnaprognoos aastaks 2020 on 65 dollarit barrel.

Aktsial ostusoovitus

Pärast nõrka 2. ja 3. kvartalit, ootab Kepler Cheuvreux arvates Equinori ees positiivne 2020 aasta. „Me usume, et kõik tingimused on täidetud Equinori aktsiahinna tagasitulekuks 2020. aastal,“ kirjutati analüüsis.

Kepler Cheuvreux soovitab Equinori aktsiat osta ning on aktsia hinnasihiks seadnud 225 Norra krooni.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Märksõnad: Kepler Cheuvreux