Avalehele
Jaanuari enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Jaanuari enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Jaanuaris tehti kõige enam tehinguid aktsiatega sektoritest nagu turism, tehnoloogia, pangandus ja tööstus.

Hiina päritolu elektriautode tootja Nio esitles jaanuaris enda esimest sedaani.

Ostuhuvi Tesla aktsia vastu jätkus ka jaanuaris ning aktsia hind jõudis uue rekordkõrge tasemeni.

Kütteelemendi tehnoloogiat arendav FuelCell Energy teatas jaanuaris, et suutis neljandas kvartalis võrreldes 2019. aasta sama kvartaliga kasvatada käivet ning vähendada kahjumit.

Pärast erinevates online-foorumites ilmunud üleskutseid asusid miljonid väikeinvestorid üle maailma ostma Nokia, AMC ja GameStopi aktsiaid.

Naftahinna tõusu järel võeti kasumeid naftatootjate, sealhulgas ka Royal Dutch Shelli aktsiast.

Palantir Technologies’i aktsiahinna järsk tõus tekitas analüütikutes, kelle arvates seisab tarkvarafirma silmitsi paari suurema takistusega nagu Covid19 lepingute lõppemine ning suurem konkurents ettevõtte kommertssegmendis, küsimusi.

Analüütikud langetasid Spirit Airlinesi aktsia hinnasihti, kuid lisasid, et kuigi lennufirmade olukord on näitamas stabiliseerumise märke, saab taastumine olema pikk.

Jaanuaris Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad käibe põhjal:

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Vaata lisaks: