Avalehele
Kepler Cheuvreux: Ericssonilt tugevad tulemused

Kepler Cheuvreux: Ericssonilt tugevad tulemused

Ericsson teatas tugevatest esimese kvartali tulemustest ja seda vaatamata lühiajalistele takistustele, kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Ericssoni kohta käivas analüüsis.

Ericssoni esimese kvartali käive oli 49,8 miljardit Rootsi krooni, mis on 2 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal, kui arvestada võrreldavaid üksusi ja valuutakursside mõju. Ericssoni teatel oli koroonaviirusel väike mõju ärikasumile ja rahavoole.

Tulemused üle ootuste

„Vaatamata lühiajalistele takistustele – suurenenud investeeringud digitaalsetesse teenustesse ja mõningatest kahjumitest Kathreini üksuses, teatas Ericsson tugevatest 1. kvartali tulemustest. Brutomarginaal oli 40,4 protsenti, võrreldes meie prognoosiga 37,2 protsenti ja konsensusega 37,8 protsenti. Tegevusmarginaal oli 9,3 protsenti, võrreldes meie prognoosiga 4,7 protsenti ja konsensusega 7,2 protsenti. Tegevuskulud olid oodatust väiksemad,“ kirjutati analüüsis.

Rahustav väljavaade järgmisteks kvartaliteks

„Juhtkond andis pigem rahustava väljavaate järgmisteks kuudeks, kuna COVID-19 pole eriti mõjutanud Ericssoni tulemusi. Sellegipoolest võib üldine makromajanduse aeglustumine mõjutada ka Ericssoni tulemusi ning viia mõnede investeerimisprogrammide edasi lükkamiseni. Teises kvartalis võib COVID-19 tõttu müük olla oodatust nõrgem ja sellel võib olla suurem mõju strateegilistele lepingutele. Kuigi lühiajaliselt on nähtavus piiratud, siis prognoosime Ericssonile sel aastal 2 protsenti orgaanilist kasvu ja tegevusmarginaaliks 9,5 protsenti,“ kirjutati analüüsis.

Aktsiale jäeti ostusoovitus

Me jätame  aktsiale „Osta“ soovituse ja tõstame hinnasihi 88 kroonilt 95 kroonile, kuna ootame sel aastal marginaalidele paranemist,“ seisis analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks: