Avalehele
Kepler Cheuvreux kordas H&M’i aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas H&M’i aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux tõstis Hennes & Mauritzi selle aasta prognoose pärast riiete jaemüüja kolmanda kvartali tulemusi.

„Grupp üllatas positiivselt kui ületas maksueelse kasumi prognoosi 16% võrra. Septembri müük -5% kohalikes valuutades võrreldes eelmise aasta sama ajaga on tugev näitaja, arvestades, et 4% poodidest on suletud. Me tõstame 2020 EBIT prognoosi 11% võrra, seda eelkõige kolmanda kvartali tulemuste tõttu. Suve alguses mõtles turg, kas H&M saab kolmandas kvartalis (jun-aug) kasumi või kahjumi. Kvartal lõppes 2,7 miljardi SEK-i suuruse positiivse EBIT-iga, seda eelkõige tänu kollektsioonidele, mis müüsid täis hinnaga oodatust paremini,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud H&M’i kohta käivas analüüsis.

Tõsteti prognoose

„Me tõstame 2020 majandusaasta EBIT prognoosi 3,9 miljardilt SEK-ilt 4,3 miljardi SEK-ini ja teeme mõningaid muudatusi pikaajalistes prognoosides. Usume, et enne COVID-19 läbi viidud muudatused põhitegevuses aitavad muuta H&Mi tugevamaks, kui pandeemia saab läbi. H&Mi praegused numbrid näitavad selgelt tugevust kuigi konsensus neljanda kvartali müügile on -11%,“ kirjutati analüüsis.

Internetimüük kasvas, kulud vähenesid

„H&M teatas internetimüügi kasvuks võrreldes eelmise aasta sama ajaga 27% SEK-is ja 28% kohalikes valuutades. See kasvumäär on pisut madalam, kui keskmiselt 30% viimased neli kvartalit kohalikes valuutades. Tegevuskulud vähenesid kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aasta sama ajaga SEK-is arvestatuna 17% ja seda vaatamata 370 miljoni SEK-i suurusele trahvile,“ seisis analüüsis.

Aktsiale korrati ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas H&M’i aktsiale „Osta“ soovitust ja 195 SEK-ist hinnasihti.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: H&M, Kepler Cheuvreux