Avalehele
Kepler Cheuvreux kordas Nokia aktsiale osta soovitust

Kepler Cheuvreux kordas Nokia aktsiale osta soovitust

Nokia püsib jätkuvalt 5G konkurentsis ning vaatamata vastutuulele, võib käesolev aasta kujuneda ettevõttele paremaks, kui seda oli eelmine, usuvad Kepler Cheuvreux analüütikud.

63 5G lepingut praeguseks kindlustatud

Nokia on praeguseks kindlustanud endale 63 5G lepingut, sealhulgas selliste suurte telekomifirmadega USA-s nagu AT&T, Sprint, T-Mobile ja Verizon, Koreas Korea Telecom, LG Uplus ja SK Telecom, Jaapanis DOCOMO, KDDI ja SoftBank, Itaalias Vodafone, Suurbritannias O2, Austraalias Optus ja Vodafone Hutchison ning Soomes Elisa ja Telia.

„Nokial on rohkem kui 450 4G klienti ning esimesed 63 5G klienti kujutavad endast kahte-kolmandikku ettevõtte mobiilse juurdepääsuvõrgu (RAN) äritegevusest tavalisel aastal. Nokia on ainuke tarnija, mis tagab kõik 5G võrgu elemendid, sealhulgas transpordi, halduse, automaatika ja turvalisuse,“ kirjutati analüüsis.

Püsitakse konkurentsis

„Vaatamata aeglasemale algusele kui konkurentidel, usume, et Nokia on jätkuvalt 5G võistluses oma 63 lepinguga konkurentsis, võrreldes peaaegu 80 lepinguga Ericssonil ja rohkem kui 65 lepinguga Huaweil. Nokia võib jätkata turuosa kasvatamist ning käive võib 2020 suureneda 3% ning 2021 4%, ajendatud suuremast 5G kasutuselevõtust,“ seisis analüüsis.

Korrati ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Nokia aktsiale ostusoovitust ning hinnasihti 5 eurot, mis on umbes 36% üle praeguse turuhinna.  „Kuigi üleminek 5G-le ei pruugi olla Nokia jaoks kõige sujuvam, säilitame aktsiale osta soovituse,“ kirjutati analüüsis.

Nokia teatas eelmine aasta kolmanda kvartali tulemuste järgselt, et langetab enda 2019 ja 2020 aasta prognoose ning peatab dividendi maksmise.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid