Avalehele
Kepler Cheuvreux langetas BMW aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux langetas BMW aktsia hinnasihti

BMW esimese kvartali tulemused näitasid, et horisondile on kogunemas pilvi, usub Kepler Cheuvreux.

„Kuigi BMW esimese kvartali peamised finantsnäitajad olid mõnevõrra oodatust paremad, väljendas juhtkond pessimismi rahavoo kujundamise pärast. Ei olnud üllatus, kui juhtkond teatas, et teine kvartal saab olema kehvem kui esimene. Samas nähakse, et 2020 aasta teises pooles läheb olukord jälle paremaks. Autosegmendi rahavoog on paranemas, kuid see on meie arvates oodatust rohkem piiratud,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud BMW kohta käivas analüüsis.

„Osta“ soovitus langetati „hoia“ soovituseks

„Paistab, et teises kvartalis saab autosegmendi vabarahavoog olema oodatust rohkem negatiivselt mõjutatud ning lootused on kustumas, et BMW autosegmendi rahavoog saab 2020 olema positiivne. Meie arvates tähendab see negatiivset katalüsaatorit aktsiahinnale. Kuigi me langetame 2020 aasta EBIT prognoosi 5,3 miljardilt eurolt 5,2 miljardile eurole, on selle põhjuseks 2020 Auto EBIT marginaali prognoosi vähendamine 2,3%-lt 2,1%-ni. Me vähendame 2020 autosegmendi rahavoo prognoosi 1,0 miljardilt eurolt -0,3 miljardi euroni, kuigi ootame rahavoo paranemist 2020 aasta teises pooles. Me prognoosime endiselt Auto EBIT marginaalide, kasumile ja rahavoole 2021 taastumist, kuna ootame vastavaid näitajaid 5,4%, 8,6 miljardit eurot ja 2,4 miljardit eurot (eelmine prognoos 5,7%, 8,7 miljardit eurot ja 2,7 miljardit eurot),“ kirjutati analüüsis.

Langetati hinnasihti

„Meie nägemuse järgi on BMW-l endiselt mugav likviidsuse seis ja tugev bilanss ning ettevõte on hästi valmistunud praeguse olukorraga toime tulemiseks. Kuid finantsprognooside langetamine kajastub ka hinnasihis, mis tähendab, et see väheneb 53 eurolt 52 eurole. Aktsial on alates märtsist olnud hea sõit, kui me tõstsime enda soovituse „müü“ pealt „osta“ peale. Koos uue hinnasihiga langetame ka „osta“ soovituse „hoia“ soovituseks.  Samaaegselt eemaldame BMW enda sektori kõige eelistatumate aktsiate nimekirjast ja see asendatakse Rheinmetalliga (soovitus „osta“, hinnasiht 77 eurot),“ seisis analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks: