Avalehele
Kepler Cheuvreux langetas H&M’i aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux langetas H&M’i aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux kirjutas Hennes & Mauritzi kohta käivas analüüsis, et teise kvartali kahjum vastas ootustele ning kontserni müügi taastumine on juba alanud.
„H&M’i 2. kvartali kahjum vastas ootustele, kuid veel tähtsam oli see, et 93% poodidest on juba avatud ja müük taastus juunis kiires tempos. Lisaks on grupi laoseis kontrolli all ja me prognoosime soodsamat nõudluse-pakkumise tasakaalu sügise-talve hooajaks,“ kirjutati analüüsis.

Võimalus võita turuosa

„Kas H&M teenib kolmandas kvartalis väikese kasumi või saab kahjumi, pole meie arvates eriti oluline, arvestades ettevõtte väärtust. Me ootame, et pärast pandeemiat suudab grupp kasvada tugevamaks, kuna väiksemate/kohalike jaemüüjate ebaedu avab H&M’ile potentsiaali võita suuremat turuosa. H&M võib võita turuosa konsolideeruval turul ja pikaajaline hinnasurve näib leevenevat. Kestva majanduslanguse tingimustes on kontsern hästi positsioneeritud, et pakkuda taskukohaseid tooteid. Sellele annab kindlust ka kiire e-kaubanduse kasv. Ka on ettevõttel hea kulude kontroll,“ kirjutati analüüsis.

Vähendati EBIT prognoosi

„Me vähendame 2020-21 EBIT prognoosi 3-6% võrra ja langetame aktsia hinnasihti 195 SEK-ilt 185 SEK-ile. Kordame aktsiale Osta soovitust“ seisis analüüsis. Aktsia dividenditootlust peab Kepler Cheuvreux atraktiivseks.
Riskide poole pealt toob Kepler Cheuvreux välja, et kui tuleb uus karantiin, siis see lükkab müügi taastumise edasi. Lisaks nähakse ohtu ebasoodsates valuutakurssides (USD tugevnemine euro suhtes), mis avaldaks negatiivset mõju brutomarginaalile.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks:

Märksõnad: Aktsiaturg, H&M, Investeerimine