Avalehele
Kepler Cheuvreux näeb Volvo aktsiale tõusuruumi

Kepler Cheuvreux näeb Volvo aktsiale tõusuruumi

Vaatamata tootmise katkestustele Volvo tehases, usub Kepler Cheuvreux, et tegemist on ajutise probleemiga.

„Volvo kinnitas, et tootmine on pooljuhtide nappuse tõttu häiritud ja ettevõtte teatel mõjutab see veokite tootmist Ghenti tehases. Kui Volvo avaldas enda neljanda kvartali tulemused, siis andis ettevõte teada, et tarneahela katkestuste tõttu võib 2021 aasta esimeses pooles esineda mõningaid seisakuid tootmises, kuid et need saavad olema ajutised. Kuna tegemist on sektori, mitte konkreetse ettevõtte probleemiga, siis see ei mõjuta meie soovitust ega hinnasihti. Samas võib pooljuhtide nappus mõjutada ka Volvo teisi ärivaldkondi, kuigi veokite tootmine on nende põhitegevus,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Volvo kohta käivas analüüsis.

Tugevad neljanda kvartali tulemused

„Volvo neljanda kvartali tulemused olid tugevad ning need ületasid meie prognoose. Veokite üksus ja ehitusseadmete üksusel läks oodatust paremini. Busside üksuse tellimused vähenesid 68%, kuna Covidi tõttu on huvi ühistranspordi vastu vähenenud. Siiski polnud see nii halb kui oodati,“ kirjutati analüüsis

„Me ootame, et tulemused kasvavad ka 2021, kuna nõudlus veokite ja ehitusseadmete järele on taastumas. Ka Volvo ise tõstis enda prognoose Euroopa ja NAFTA turgude osas ning ootab nüüd seal kasvu 25-30%, mis on kaks korda rohkem kui enne,“ seisis analüüsis.

Korrati aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Volvo aktsiale soovitust „Osta“ ning hinnasihti 250 Rootsi krooni. „Tugev rahapositsioon 35+ SEK-i aktsia kohta jaotatakse välja osaliselt 6 SEK-i + 9 SEK-i ekstra, kuid see jätab ruumi järgmistel aastatel maksta lisa,“ kirjutati analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Volvo