Avalehele
Kepler Cheuvreux: Nokia näitab taastumise märke

Kepler Cheuvreux: Nokia näitab taastumise märke

Kepler Cheuvreux usub, et Nokia näitab taastumise märke ja seetõttu tõstis analüüsimaja Nokia aktsia hinnasihti.

Prognoositakse käibe vähenemist

„Käive võib järgnevatel kuudel jääda surve alla, kuna Hiinas on Nokia 5G turuosa vähenemas. Vaatamata lühiajalisele vastutuulele, võivad marginaalid juba sel aastal hakata paranema. Äritegevus Ameerika Ühendriikides näib olevat palju tugevam ning trend on toetavam, kuna T-Mobile peaks lähikuudel kiirendama 5G kasutuselevõttu. 5G kasutuselevõtt on jätkuvalt suur Jaapanis ja Koreas ning Euroopas võib see järgnevatel kuudel taastuda. Nõudlus arenevatel turgudel on jätkuvalt tagasihoidlik, “ kirjutati analüüsis.

„Langetasime uuesti enda käibeprognoosi, kuna järgnevatel kvartalitel Hiina osakaal käibest väheneb. Ootame nüüd 2020 aasta käibe languseks 6%, võrreldes eelmise prognoosiga -5%. 2021 orgaaniliseks kasvuks prognoosime eelneva 4% asemel nüüd 2%. 2022 orgaaniliseks kasvuks ootame nüüd 4%, võrreldes eelmise prognoosiga 5%,“ seisis analüüsis.

Võimalus kasvatada turuosa

„Kuna mitmed riigid (Austraalia, Kanada, Jaapan, Uus-Meremaa, jt.) on keelanud Huawei enda 5G võrkudest või analüüsitakse olukorda (eelkõige Euroopa riigid), võib Nokia leida uusi ärivõimalusi, kui need tunduvad finantsilisest vaatenurgast mõistlikud olevat. Vaatamata üha suurenevatele spekulatsioonidele, et Nokia on kaotamas enda 5G jalajälge Verizonis, kinnitas Nokia tegevjuht, et jätkuvalt toetatakse Verizoni enda tooteportfelliga ning eesmärgiks on jätkata 5G tehnoloogiaga,“ kirjutati analüüsis.

Finantsolukord kontrolli all

„Nokia esimese poolaasta vaba rahavoog oli 103 miljonit eurot ning juhtkond ootab nüüd, et sel aastal on vaba rahavoog positiivne. Meie prognoosime, et vaba rahavoog saab 2020 olema 800 miljonit eurot, 2021 aastal 1,05 miljardit eurot ja 1,3 miljardit eurot 2022. Seda eeldusel, et marginaalid paranevad ja kapitalikulud vähenevad. Me usume, et finantsolukord on kontrolli all, kuna vaba raha on 1,6 miljardit eurot,“ seisis analüüsis.

Tõesti aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux kordas Nokia aktsiale „Osta“ soovitust ja tõstis aktsia hinnasihi 4,2 eurolt 4,8 eurole.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks: