Avalehele
Kepler Cheuvreux soovitab Nokia aktsiat osta

Kepler Cheuvreux soovitab Nokia aktsiat osta

Nokia kolmanda kvartali tulemused olid üle ootuste, kuid ettevõte langetas enda selle ja järgmise aasta eesmärke ning peatas dividendi maksmise.

Nokia kolmanda kvartali käive oli 5,68 miljardit eurot, mis on 4% rohkem kui eelmine aasta samal ajal. Ärikasum ilma erakorraliste tuludeta vähenes 2%, 478 miljoni euroni. Kepler Cheuvreux tõi Nokia kohta käivas analüüsis välja positiivse poole pealt, et kolmandas kvartalis suutis Soome võrguseadmete tootja kasvatada erinevate üksuste käivet üle ootuste. Näiteks oodatust tugevam kasv Nokia tarkvaraüksuses ja tehnoloogiamüügi üksuses.

Nokia langetas 2019-2020 prognoose

Suurenenud kulud 5G-le tähendab seda, et Nokia langetas enda selle ja järgmise aasta eesmärke. Nokia näeb 2019 kasumiks aktsia kohta (EPS) 0,18-0,24 eurot, võrreldes eelneva prognoosiga 0,25-0,29 eurot. Järgmise aasta prognoosi langetati 0,37-0,42 eurolt, 0,20-0,29 euroni.

Nokia on maksnud kvartalidividende, kuid teatas, et kolmanda ja neljanda kvartali dividende ei maksta. „Grupp peatas kolmanda kvartali dividendi maksmise, et kaitsta vaba raha ning loodab jätkata dividendi maksmist, kui vaba raha hulk jõuab 2 miljardi euroni. Vaba raha hulk vähenes kolmanda kvartali lõpus 344 miljoni euroni, võrreldes 500 miljoni euroga teise kvartali lõpus,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Nokia kohta käivas analüüsis.

Aktsiat soovitatakse osta, kuid langetati hinnasihti

Kepler Cheuvreux soovitab Nokia aktsiat osta, kuid aktsia hinnasihti langetati 6 eurolt 5 eurole. „Nähtavus järgnevateks kvartaliteks on halb ning aktsia võib kaubelda külgsuunaliselt enne, kui muutused hakkavad realiseeruma,“ seisis analüüsis.

Tulemustele reageeris aktsia rohkem kui 20%-lise kukkumisega, kaubeldes sama päeva lõpuks allpool 3,6 eurot.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Märksõnad: Kepler Cheuvreux, Nokia