Avalehele
Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihti

Neste suutis kolmanda kvartali tulemustega ületada Kepler Cheuvreux prognoose tänu oodatust paremale taastuvenergia üksuse marginaalidele.

„Neste kolmanda kvartali EBIT 425 miljonit eurot on 20% rohkem kui meie prognoos. Korrigeeritud puhaskasum oli 307 miljonit eurot, võrreldes meie prognoosiga 275 miljonit eurot. Neste ületas kolmanda kvartali tulemusi tänu oodatus tugevatele taastuvenergia marginaalidele. Taastuvenergia aitab tasakaalustada nõrkasid tulemusi naftatootmise üksuses. Kuid me usume, et pikas perspektiivis ei pruugi nii kõrged taastuvenergia marginaalid olla kindlad, kuna konkurents tõenäoliselt suureneb,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Neste kohta käivas analüüsis.

Keeruline 2020 aasta

„Nestele on 2020 pandeemia ja nafta hinna languse tõttu olnud keeruline aasta. Taastuvenergia kasvu väljavaade jääb stabiilseks (müük ja marginaalid), kuid aktsia hind peegeldab juba tulevasi kasvuootusi. Neste annab väljavaadet ainult järgneva kvartali kohta, mitte järgmise aasta või pikema perioodi kohta. Neste teatel on neljandas kvartalis oodata taastuva diisli müügimahtudele pisut langust võrreldes kolmanda kvartaliga. Naftatoodetele ootab Neste neljandas kvartalis aeglast taastumist, kuid taastumist mõjutab jätkuvalt pandeemia,“ kirjutati analüüsis.

Tõsteti prognoose

„Pärast kolmanda kvartali ja 9 kuu tulemusi, tõstame enda finantsprognoose 2020 ja 2021-22 aastateks. Ootame nüüd 2020 aasta EBIT-iks 1,39 miljardit eurot, mis on 2,7% rohkem kui eelmine prognoos. Prognoosime, et 2021 kasvab taastuva diisli müük võrreldes selle aastaga 7%,“ seisis analüüsis.

Tõsteti aktsia hinnasihti

„Me tõstame aktsia hinnasihti 2% võrra, 47 eurolt 48 eurole ja seda oodatust parematele kolmanda kvartali tulemustele taastuvenergia üksuses,“ seisis analüüsis. Kepler Cheuvreux kordas Neste aktsiale „Hoia“ soovitust.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Kepler Cheuvreux, Neste