Avalehele
Kepler Cheuvreux tõstis UPM-i aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux tõstis UPM-i aktsia hinnasihti

Soome metsakontsern UPM-Kymmene Oyj teatas tugevatest kolmanda kvartali tulemustest ning Kepler Cheuvreux kordas aktsiale ostusoovitust ja tõstis hinnasihti.

„Oleme positiivselt üllatunud UPM-i suutlikkusest säilitada kõrged kasumimarginaalid nõrgemas paberi ja tselluloosi hinnakeskkonnas,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud ettevõtte kohta käivas analüüsis.

Tõsteti prognoosi

UPM-i kolmanda kvartali käive oli 2,49 miljardit eurot, mis on 6% vähem kui eelmine aasta samal ajal. Võrreldav EBITDA vähenes 8,4%, 455 miljoni euroni. „Meie prognoos oli 387 miljonit eurot. Tõstame EBITDA prognoosi 2020-21 vastavalt 3% ja 4%, seda peamiselt väiksemate tegevuskulude eeldusel,“ kirjutati analüüsis.

Kolmanda kvartali tulemused näitasid Kepler Cheuvreux hinnangul seda, et ettevõte on suurepärases seisukorras ning suudab genereerida head kasumit ka järgmisel aastal. „Meie sektori stsenaariumi järgi ootame pisut nõrgemaid hindasid paberile ja vineerile 2020 aastaks,“ seisis analüüsis.

Pikaajaline kasvulugu

UPM alustab investeerimist 2,1 miljoni tonnise tootmisvõimsusega tselluloositehase rajamiseks Uruguaisse. Investeeringu suurus on kokku 3 miljardit dollarit ning kasvatab UPM-i tselluloosi võimekust 50% võrra. „Eeldame, et see investeering saab olema väga väärtuslik. Arvestades UPM-i esmaseid viiteid, siis võib tipptasemel tehas genereerida tõenäoliselt iga-aastasele EBITDA-le juurde 400 miljonit eurot, võttes arvesse tänaseid madalaid tselluloosihindasid,“ kirjutati analüüsis. Uus tselluloositehas alustab tööd 2022. aasta teises pooles.

Tõsteti hinnasihti

Kepler Cheuvreux kordas UPM-i aktsiale ostusoovitust ning tõstis aktsiasihi 32 eurolt 34 eurole. Kolmanda kvartali tulemustele reageeris aktsia peaaegu 5%-lise tõusuga.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid