Avalehele
Kepler Cheuvreux tõstis Volvo aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux tõstis Volvo aktsia hinnasihti

Volvo kolmanda kvartali tulemused ületasid Kepler Cheuvreux ootusi ning seetõttu tõsteti veokitootja prognoose.

„Veokite tellimused olid väga tugevad, ületades 51% võrra konsensuse prognoosi ja 66% võrra meie prognoosi. Eriti üllatasid Euroopa, Ameerika Ühendriigid ja Lõuna-Aafrika. EBIT 7,2 miljardit SEK-i ületas meie prognoosi 6,1 miljardit SEK-i. Kui võrrelda äriüksusi, siis veokite ja busside üksused ületasid ootusi. Volvo prognoosib, et 2021 kasvab veokite müük Euroopas 7% ja NAFTA riikides 12%,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Volvo kohta käivas analüüsis.

Edukas koostöö Daimleriga

„Volvol on põhjalikud teadmised elektrimootorite tehnoloogiast tänu oma bussiüksusele, mis on alates 2010. aastast tootnud elektri jõuülekandeid. Kuid endiselt on akutehnoloogia pikamaatranspordile takistuseks ja see muudab vesinikul põhineva kütuseelemendi konkurentsivõimelisemaks. Selles kontekstis muutuks Volvo ja Daimleri ühise ettevõtte loodav kütuseelement terve veokite sektori standardiks. Volvo ja Daimler kontrollivad rohkem kui 40% pikamaatranspordist nii Euroopas, kui ka Ameerika Ühendriikides. Kahe ettevõtte ühisfirma loob eeskuju teistele veokitootjatele. Volvo näib olevat hästi ette valmistunud tarnimaks fossiilivabasid jõuülekandeid,“ kirjutati analüüsis.

Järgnevate aastate oodatav kasv

„Käibele ja kasumile on oodata 2021 ja järgnevatel aastatel kasvu tänu taastuvale veokite ja ehitusmasinate müügile. Üleminek elektrifitseeritud jõuülekandele kujutab endas tulemustele riski, kuid me usume, et Volvo on selleks hästi valmistunud. Volvol on tugev finantspositsioon. Ühendamine jõud Daimleriga toob kaasa arendamiskulude vähenemise mõlemale ettevõttele ning aitab kiirendada uue kütuseelemendi turule jõudmist. Euroopa turg näitab paranemise märke, lisaks ka Hiina turg, mis kasvas teises kvartalis 13% valitsuse stiimulmeetmete tõttu,“ kirjutati analüüsis.

Aktsiale korrati ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Volvo aktsiale „Osta“ soovitust ning tõstis aktsia hinnasihti. „Me tõstame enda prognoose ja seetõttu hinnasihti 200 SEK-ilt 220 SEK-ile,“ kirjutati analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Kepler Cheuvreux, Volvo