Avalehele
Kepler Cheuvreux: Volvo tugev kvartal

Kepler Cheuvreux: Volvo tugev kvartal

Volvo suutis neljanda kvartali tulemustega ületada enamus Kepler Cheuvreux prognoosidest ning veokitootja aktsiale korrati „osta“ soovitust.

„Esmamulje Volvo neljanda kvartali tulemustest on positiivne. Volvo suutis ületada enamus meie prognoose ja konsensust. EBIT on 5% kõrgemal konsensusest, veokite tellimused on üle meie prognoosi ja konsensuse, rahavoog on väga tugev ja Volvo rahapositsioon suurenes neljandas kvartalis 62 miljardi Rootsi kroonini. Volvo tõstis dividendi 13 kroonini aktsia kohta, sealhulgas on ka lisadividend 7,50 krooni aktsia kohta,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Volvo kohta käivas analüüsis.

Neljanda kvartali tulemused

„EBIT 9,2 miljardit SEK-i on 2% rohkem kui meie prognoos, kui mitte arvestada 0,5 miljardit krooni kapitalikasvu. Veokiüksuse ja ehitusseadmete üksuse tulemused olid oodatust tugevamad, kuid Penta oli nõrgem. Ehitusseadmete tellimused suurenesid 6%,“ kirjutati analüüsis.

Esimese kvartali eelvaade

„Tõstsime pisut Lõuna-Aafrika veokituru prognoose, kuid Euroopa ja NAFTA riigid jätsime samaks. Paccari andmetel püsis Euroopa veokiturg neljandas kvartalis stabiilne ning nii on see jätkunud ka esimeses kvartalis. Majandus jätkab kasvutrendi ja see toetab nõudlust transpordi järele. Volvo on viimastel aastatel muutunud vastupidavamaks. Seadmete müügi langust 2020. aastal tasakaalustab suurenenud teenuste müük,“ kirjutati analüüsis.

Kepler Cheuvreux kordas Volvo aktsiale „osta“ soovitust ja hinnasihti 175 Rootsi krooni. 30.01.2020 avaldatud neljanda kvartali tulemustele reageeris Volvo aktsia rohkem kui 7% tõusuga, lõpetades kauplemispäeva 163,90 kroonil.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Vaata lisaks