Avalehele
Maikuu enimkaubeldud aktsiad

Maikuu enimkaubeldud aktsiad

Mais jätkasid aktsiaindeksid maailmas tõusmist ning enim pakkusid investoritele huvi aktsiad turismi-, jaemüügi-, panganduse- ja naftasektoritest.

Tallink teatas, et esimeses kvartalis vähenes müügitulu ning kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli -1,3 miljonit eurot. Tulemustele avaldasid mõju Covid-19 ja sellest tingitud reisipiirangud.

Norra naftafirma Equinor teatas, et teenis esimeses kvartalis oodatust suurema kasumi.

Leedu börsil noteeritud Šiauliu Bankas teatas, et ostab preemiaga tagasi aktsiaid.

Reisimispiirangud mõjutasid ka Tallinna Sadama esimese kvartali tulemusi. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, vähenesid nii müügitulu, kui ka puhaskasum.

Piiride järkjärguline avanemine on tõstnud esile kruiisifirma Carnival Corporationi, mille aktsia hind on alates aprilli põhjast rohkem kui kahekordistunud.

Kui enamus börsifirmasid on praegu dividende kas kärpinud või otsustanud seda üldse mitte välja maksta, kinnitasid Tallinna Vee aktsionärid nõukogu ettepaneku maksta eelmise aasta eest eurost dividendi aktsia kohta. Seda on 25 senti rohkem kui eelmisel aastal.

Mais Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad on:

  1. Tallink Grupp
  2. Equinor
  3. Tallinna Kaubamaja
  4. Šiauliu Bankas
  5. Tallinna Sadam
  6. Swedbank
  7. Baltic Horizon Fund
  8. Carnival Corporation
  9. Tallinna Vesi
  10. LHV Group

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Vaata lisaks:

Märksõnad: Aktsiaturg, Investeerimine