Avalehele
Neste ärikasum üle Kepler Cheuvreux ootuse

Neste ärikasum üle Kepler Cheuvreux ootuse

Neste teatas tugevast ärikasumi kasvust, mis ületas Kepler Cheuvreux ootust, kuid puhaskasum oli oodatust nõrgem.

Neste kolmanda kvartali ärikasum oli 435 miljonit eurot, mis on 10,1% rohkem kui eelmine aasta samal ajal. Sama perioodi puhaskasum oli 286 miljonit eurot, mis on 12,1% vähem. Kepler Cheuvreux ootas ärikasumiks 403 miljonit eurot ning  puhaskasumiks 332 miljonit eurot. „Puhaskasumit näis kolmandas kvartalis mõjutavat kaotused valuutaturul (31 miljonit eurot) ning muud finantskulud (73 miljonit eurot),“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Neste kohta käivas analüüsis.

Tugevaim üksus taastuvenergia

70% Neste kolmanda kvartali kasumist moodustas taastuvenergia. „Taastuvenergia kasumimarginaal  tõusis 12% võrra, mis on üle meie ootuste. Nõudlus taastuva diisli järele jääb ootuspäraselt tugevaks ka neljandas kvartalis,“ seisis analüüsis.

Neste on Porvoo rafineerimistehase suure hooldustöö planeerinud 2020 aasta 2. kvartalisse. Kepler Cheuvreux hinnangul mõjutaks see rafineerimise ärikasumit negatiivselt 180 miljoni euro ulatuses ja taastuvenergiat 40 miljoni euro ulatuses.

Neste on investeerinud 1,4 miljardit eurot Singapuri tehase rajamisse, kus hakatakse 2022 valmistama biokütuseid sellistest toorainetest nagu toiduõli, rasv või toidujäätmed.  Ettevõtte teatel ollakse praegu tehase rajamisega graafikus ja kõik on sujumas „plaanipäraselt“.

Aktsial ostusoovitus

Kepler Cheuvreux soovitab Neste aktsiat osta ning aktsial on 36,3 eurone hinnasiht, mis on 15% rohkem praegusest turuhinnast.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Märksõnad: Kepler Cheuvreux, Neste