Avalehele
Kas ka noorel on võimalik siseneda maagilisse investeerimismaailma?

Kas ka noorel on võimalik siseneda maagilisse investeerimismaailma?

Ma olen tavaline 23-aastane noor inimene, kes töötab ja õpib. Üldiselt ma väga kaugele ette ei mõtle, sest siiani on olnud tunne, et minu juuniorspetsialisti palk on mõeldud sendi pealt ühes kuus kulutamiseks. Küll aga töötades inimeste kõrval, kes võtavad juba koduostuks pangalaene ning planeerivad perekonna suurendamist, olen hakanud ka mina tulevikule mõtlema. Kuidas saaksin kasvatada endale puhvri hädaolukordadeks või suuremateks ostudeks? Või kuidas nautida ka kuu lõpus head sööki ning meelelahutust palgapäeva ootamise asemel? Kuna on teada, et madratsi vahele raha kogudes kaotab see ajapikku väärtust, siis niisama kogumisse ma ei usu. Seetõttu tõmbab mind enda poole maagiline investeerimismaailm, mis on küll esialgu hirmutav nagu Ron Weasleyle võlukunst Sigatüükas, aga näib siiski lootustandev võimalus elada paremat elu.

Kogumispäeviku Rahakool aka investeerimise Sigatüügas

Ma ei ole kindel, kas mul on üldse võimalik leida seemneraha, et investeerimist alustada. Lisaks tunnen sellele mõeldes judinaid üle selja jooksmas, sest investeerimine justkui nõuaks tohutuid teadmisi, uurimistööd ja järjepidevust. Seega ma ei tea, kas, kuidas või üldse oleksin ma jõudnud iseseisvalt investeerimise juurde, aga õnn on saabunud mu õuele. Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati on justkui lumekakk Hedwig, kes toimetas minu õuele kutse ja võimaluse osaleda novembris Kogumispäeviku Rahakoolis. Veidi paneb küll muigama, et noorena kibeled kooli lõpetama, aga täiskasvanuna mõistad, et ainult ennast harides on võimalik ka päriselt täita unistusi ja saavutada suuremaid eesmärke. Seetõttu olen otsustanud võtta vastu väljakutse hüpata rongile ja teha tutvust maagilise investeerimismaailmaga.
Ma usun, et Kogumispäeviku Rahakool on miski, mis süstib minusse teadmisi, pealehakkamist ning enesekindlust. Investeerimise alustamine koos kaaslaste ja inspireerivate õpetajatega on igatahes julgustavam kui üksi pusides. Eks järgnevate kuude jooksul paistab, kas minust saab musterinvesteerija Hermione, loomulikku talenti rakendav Harry või lihtsalt hakkamasaaja Ron. Igatahes on mul soov püüelda selle poole, et unistuste täitmine tunduks reaalsem ning tulevik oleks helgem.

Novembris saate jälgida minu teekonda selles blogis ning et ka ise rohkem investeerimise kohta õppida või rahatarkust koguda, liituge julgelt Facebookis Kogumispäeviku grupiga.

Märksõnad: Investeerimisblogi, Noor