Avalehele
Mida ostavad ja müüvad USA ja Euroopa insaiderid?

Mida ostavad ja müüvad USA ja Euroopa insaiderid?

USA ja Euroopa suuremad aktsiaindeksid on sel aastal kerkinud rekordkõrgustesse, kuid insaiderid on viimase kolme kuu jooksul aktsiaid müünud rohkem kui ostnud.

Ameerika Ühendriikides on insaideriks näiteks börsifirma nõukogu liikmed või vastutavad juhid ning kõik aktsionärid, kellele kuulub üle 10% aktsiakapitalist. Siseringi tehingud on seadusega lubatud, kuid rangelt piiratud ning need avalikustatakse.

Insaiderite ostud ja müügid võivad näidata, mida arvavad siseringi inimesed ettevõtte edasisest käekäigust, kuid ainult selle põhjal ei tasuks investeerimisotsuseid teha.  

Viimase kolme kuu jooksul on suure turuväärtusega (vähemalt 10 mld dollarit/eurot) USA ja Euroopa börsifirmades tehtud rahalises vääringus kõige suuremaid siseringitehinguid järgmiste ettevõtetega.

Esitatud teave põhineb panga hinnangul usaldusväärsetest allikatest saadud infol. See võib ajas muutuda, mistõttu pank ei vastuta antud info kasutamisest tekkivate tagajärgede eest. Käesolevat teavet ei tohiks käsitleda investeerimissoovituse või -nõustamisena ega kutsena osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Investeeringu väärtus võib ajas nii kasvada kui ka kahaneda. Mineviku tootlus ei viita sarnasele tootlusele tulevikus.