Avalehele
Tallinna Sadam tuleb börsile

Tallinna Sadam tuleb börsile

AS Tallinna Sadam kuulutas välja aktsiate avaliku pakkumise ning esitab avalduse aktsiate noteerimiseks Nasdaqi Tallinna börsil. Avalikule pakkumisele pannakse kuni kolmandik ettevõtte aktsiatest, mida pakutakse nii jaeinvestoritele Eestis kui ka institutsionaalsetele investoritele Eestis ja välisriikides.

Märkimisperiood on 25. mai kell 10.00 kuni 6. juuni kell 14.00 2018. Swedbanki kliendile on märkimine tasuta.

Märkimise info eraisikule

Märkimise info juriidilisele isikule

AS-le Tallinna Sadam kuulub Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks, mida läbis 2017. aastal 10,6 miljonit reisijat ja 19,2 miljonit tonni kaupa. Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel. Ettevõtte 2017. aasta müügitulu oli 121,3 miljonit eurot ning puhaskasum 26,4 miljonit eurot.

Tänavu aprillis ettevõtte senise ainuaktsionäri, Eesti Vabariigi, poolt kinnitatud dividendipoliitika seab ettevõtte eesmärgiks maksta aastatel 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning alates aastast 2021 vähemalt 70 protsenti eelmise aasta puhaskasumist (välja arvatud ühekordsete tehingute mõju ja sõltuvalt turutingimustest, kasvust ning arenguplaanidest ja arvestades vajadust säilitada mõistlik likviidsus).

Osale seminaril

Tallinna Sadam korraldab huvilistele mitu seminari, kus antakse ülevaade ettevõttest ja võimalik on kohtuda juhtkonnaga.

Registreerun 26. mai seminarile

Registreerun 1. juuni seminarile

Registreerun 1. juuni seminarile (vene keeles)

Registreerun 4. juuni seminarile

Kasulik info märkimises osalemiseks

  • Pakkumises osalemiseks on vajalik väärtpaberikonto, kuhu aktsiad üle kantakse. Eraisiku väärtpaberikonto saab tasuta avada internetipangas.
  • Juriidilisel isikul on märkimiseks vajalik LEI-kood.
  • Kui soovid liituda investeerimiskonto süsteemiga, siis tasub teada, et see tuleb vormistada enne tehingu tegemist. Investeerimiskonto võimaldab aktiivsel investoril tulumaksukohustust edasi lükata ning teenitud kasumi uuesti investeerida nii, et vahepeal ei pea tulumaksu tasuma.  Investeerimiskonto kohta saad lähemalt lugeda internetipangast.
  • Lisainfot leiad ka korduma kippuvate küsimuste alt.

Swedbank AS on avaliku pakkumise korraldajate hulgas. Eelpool toodud teave on informatiivne. Tegemist ei ole investeerimissoovituse ega -nõustamisega.

 

Märksõnad: Aktsiaturg, Investor, Nasdaq