Avalehele
Uued liikumispiirangud vähendasid neljandas kvartalis Apranga kasumeid

Uued liikumispiirangud vähendasid neljandas kvartalis Apranga kasumeid

Eelmise aasta detsembri keskel suleti uute liikumispiirangute tõttu taas Apranga Läti ja Leedu poed ning seetõttu müük Leedus langes eelmise aastaga võrreldes 30% ja Lätis 20%, mille tulemusena grupi poodide kogumüük langes neljandas kvartalis 45 miljoni euroni. Kuna müük langes, siis kukkus kulumieelne ärikasum EBITDA aastaga 37% 5,7 miljoni euroni. Kui EBITDA langus vastas meie ootustele, siis puhaskasumi langus 91% 0,3 miljoni euroni jäi 0,1 miljoni euroga meie ootustele alla.

Põhjuseid optimismiks

Kuigi neljas kvartal oli raske, siis meie hinnangul annab Apranga väljavaade ka põhjuseid optimismiks. Esiteks, majanduse avanedes on meie hinnangul eelmiste perioodide liikumispiirangute tõttu osa nõudlusest riiete järgi lükkunud edasi tulevastele perioodidele. Teiseks, liikluse suunamine internetikanalitesse on Apranga muutnud edasiste poemüükide languste suhtes vastupidavamaks. Ning kolmandaks on Apranga bilansis 26 miljonit eurot vaba raha, mis aitab grupil edasistele raskustele vastu pidada.

Kohendasime ootuseid

Langetasime oma 2021. aasta müügiootuseid 8% võrra 170 miljoni euroni, mis kordaks eelmise aasta tulemust. Kuna me langetasime tegevuskulude ootuseid, siis tõstsime oodatavat kulumieelset ärikasumit 2021. aastal 2% võrra 25 miljoni euroni ning järgmistel aastatel ligi 4%. Kuna me tõstsime amortisatsioonikulude prognoose, siis 2021. aasta oodatavat puhaskasumit langetasime 30% võrra 4,5 miljoni euroni. Muudatuste tõttu tõstsime Apranga aktsia hinnasihi 1,8 eurolt 1,9 eurole, mille juures Apranga kaupleks 5,6-kordse 2021. aasta ettevõtte väärtuse/kulumieelse ärikasumi suhtega (EV/EBITDA). See oleks sarnane Apranga viimase viie aasta keskmise 5,9-kordse EV/EBITDA-kordajaga, mis on meie hinnangul õiglane. Säilitasime Aprangale Neutraalse investeerimissoovituse.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega!

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 09.03.2021 kell 14:15 ning mis avaldati 09.03.2021 kell 14:18, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Apranga