Avalehele
Väikseimate kuludega indeksfondid Euroopa börsidelt

Väikseimate kuludega indeksfondid Euroopa börsidelt

Investoril on võimalus läbi erinevate börsil kaubeldavate indeksfondide ehk ETFide (Exchange Traded Fund) panustada maailmamajanduse taastumisele ja kasvule.

Euroopa börsidelt avaneb võimalus osta ETFe, mis järgivad arenenud turge nagu USA, Euroopa, Jaapan, Kanada. Fondid on investeerinud maailma suurfirmade aktsiatesse nagu Apple, Microsoft, Volkswagen, Sony, Nestlé ja hajutanud investeeringud erinevate sektorite vahel nagu tarkvara, farmaatsia, pangad, toorained, jaekaubandus jne. Fond võib laekunud dividendid investorile välja maksta (distributing) või dividendid automaatselt edasi investeerida (accumulating).

Fondi valides tasub pöörata tähelepanu järgmistele teguritele

Kulud. Madalamad fondikulud tähendavad investori jaoks paremat tootlust. Fondi enda kulude kõrval tasub jälgida ka teisi kulusid, millest olulisemad on tehingu- ning hoidmistasusid.

Maht. Suurema mahuga fondid on investorite seas populaarsemad, mistõttu nende ostmine või müümine on kiirem ja soodsam, omamine aga turvalisem.

Sisu. ETFid peegeldavad indekseid, kuid iga fondi puhul tasub lähemalt uurida, millist täpsemalt. Indekseid koostavad mitmed erinevad asutused, mistõttu võivad sarnase nimega indeksid sisult erineda: ettevõtete arvu ja suuruse poolest, sektorite või regionaalse jaotuse poolest.

Tabelist leiad kümme kõige väiksema kulumääraga UCITS arenenud maailma ETF-i. Fondide maht on vähemalt 100 miljonit eurot.Kõik nimekirjas välja toodud fondid on kättesaadavad Swedbanki klientidele.


Esitatud teave põhineb panga hinnangul usaldusväärsetest allikatest saadud infol. See võib ajas muutuda, mistõttu pank ei vastuta antud info kasutamisest tekkivate tagajärgede eest. Käesolevat teavet ei tohiks käsitleda investeerimissoovituse või- nõustamisena ega kutsena osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid.

Märksõnad: ETF, Investeerimisfond