Avalehele
Kas kardetud hapukurgihooaeg ongi kätte jõudnud?

Kas kardetud hapukurgihooaeg ongi kätte jõudnud?

18.06.2018

Hei!

Eelmine nädal sattus olema senistest kõige rahulikum, aga kas see siis tähendab, et kätte jõudis hapukurgihooaeg? Pigem oli tegu vaikusega enne tormi, sest nädala teises pooles sai ametliku alguse Swedbanki praktikaprogramm Kick Start 2018 ning viimaks leidis aset minu kauaoodatud kohtumine ülejäänud praktikantidega (meid on siin kokku üle saja!). Usun, et meil kõigil seisab ees väga äge, töökas ja inspireeriv suvi ning ootan elevusega võimalust saatusekaaslastega ühisürituste käigus lähemalt tuttavaks saada või kohvinurgas juttu puhuda.

Kes tuleb esmaspäeval kell 7 hommikul tööle?

Eelmisel nädalal katsetasin, kuidas lippab sulg esmaspäeva varahommikul. Nimelt olen seni oma blogipostitused nädalavahetusel valmis kirjutanud, ent möödunud nädalal otsustasin selle rutiini lõhkuda. Selgus, et esmaspäeva hommikud pole sugugi nii rasked, kui neid kontoriinimeste folklooris tuntakse. Nagu naksti olin ka täna hommikul kell 7 kontoris, et panna kirja siinsed read. Ilmselt ei ole minu puhul enam kahtlust, kas olen hommiku –või õhtuinimene..

Kuigi eelmine nädal oli rahulik, ei tähendanud see tegevusetult istumist ja igavlemist. Sotsiaalmeedia ei maga kunagi ja töö selles valdkonnas otsa ei saa. Sattus vahele lihtsalt selline nädal, mille käigus pidi palju tegelema Facebooki ja Instagrami postitusega. Pean tunnistama, et vahel on täitsa mõnus rahulikult kontoris tööd teha, aga see tekitab ka veidi hirmu, sest ühe koha peal istudes on raskem leida inspiratsiooni Instagrami päevapildi jaoks. Sellisel juhul ei jäägi muud üle, kui tuleb silmad rohkem lahti teha, et midagi ägedat kontoris märkamata ei jääks. Küll siis need pildid ka tehtud saavad!

28.06 avaneb meil harukordne võimalus külastada Krissuka praksist
Swedbanki Instagramist leiab vahva loo sellest, kuidas Maarja endale selle jaki sai

Kui tööülesandeks on puhkuseplaani koostamine..

Kuna meie Facebooki grupis #Kogumispäevik on käimas reisikuu ja ühes sellega on grupiliikmetele esitatud põnev väljakutse, tahtsin ka mina enda planeerimisoskused proovile panna. Panin kokku väikese tripi nädalavahetuseks Surf Paradiisi, mis asub Hiiumaal Ristnas. Kuna mulle endale on meri ja surfiteema südamelähedased, siis selline nädalavahetuse get away tundub mulle ideaalne. Ma soovitan kõigil Facebookis liituda #Kogumispäeviku grupiga, sest sealt saab tohutult palju teadmisi rahatarkuse ja säästmise kohta. Lisaks laekuvad sinna ka kõigi teiste reisiplaanid. Kui sul endal veel suvepuhkuseks häid ideid pole, siis sealt leiab midagi igale maitsele. Aga kui asjalood on vastupidi ja hoopis sina oled see, kes alati pere- või sõpruskonna reisiplaani kokku paneb, siis osale kindlasti reisikuu challenge’is ja koosta nutikas, soodne ja sisukas reisiplaan! Auhinnaks on 500€ reisiraha lõõgastava puhkuse või meeldejääva seikluse realiseerimiseks.

Minu reisiplaan Surf Paradiisi

Kick Start 2018 avapauk

Neljapäeva hommikul valitses kontoris justkui jõululaupäeva meeleolu, mil kodus käib suur sagimine ja õhus on palju elevust. Jõuluvana meile siiski ei saabunud, aga kokku tulid Swedbanki sellesuvised praktikandid, et veeta koos praktikaprogrammi esimene väga äge päev. Sissejuhatuseks rääkis personalijuht Ülle Matt sellest, mida Swedbank oluliseks peab ja millistest väärtustest lähtuvalt me igapäevaselt toimetame. Usun, et paljudel praktikantidel tekkis veel kindlam tunne oma praktikakoha valiku osas, sest Ülle presentatsioon oli võimas ning südantsoojendav. Mina ei kahtle absoluutselt, kas Swedbank ikka tegutseb  kirja pandud väärtuste järgi, sest tunnen iga päev, et töötan lihtsas, avatud ja hoolivas ettevõttes. Kõlab nagu klišee, aga nii tõepoolest on.

Nii tore oli näha lõpuks kõiki praktikante koos!

Lisaks Ülle kuulamisele saime ka omavahel kõvasti sotsialiseeruda. Paljude jaoks kujunes tol päeval eriti meeldejäävaks meile korraldatud orienteerumisvõistlus, mille käigus sai tiimitööd tehes avastada peamaja ja täita erinevaid vahvaid ülesandeid. Pärast seda kogunesime taas pangamaja 9. korrusele, kus pidas inspiratsioonikõne Swedbanki juht Robert Kitt. See, et Robert meid enda tiheda töögraafiku kiuste tervitama tuli, võib esmapilgul tunduda pisiasjana, ent minu arvates väljendab see selgelt ettevõtte ja selle juhi prioriteete ning seda, et praktikante tõesti väärtustatakse. Näis et ka teised praktikandid hindasid Roberti vahetut ja muhedat olekut ning head huumorimeelt. Päev sai lõpetatud hea ja parema mekkimisega, uute tutvuste loomisega ning auhinnatseremooniale kaasaelamisega. Õnneks ei tule järgmist Kick Starti üritust kaua oodata ning praktikaprogrammi kava vaadates näib, et ees ootab palju põnevat.

Parimad praktikandid aasta parimas praktikakohas

Raju reede, või siis ka mitte..

Kuigi neljapäevane Kick Start afterwork tekitas petliku tunde, et nädalavahetus ongi kätte jõudnud, ei kadunud nädala viies tööpäev kuhugi. Võib olla tundus see reede kontoris kuidagi vaikne ja unine, sest kolleegid lähevad järjest suvepuhkusele. Samas teevad paljud meie inimesed aeg-ajalt ka kaugtööd (kes Raplas, kes Tartus, kes kohvikus või koduaias), aga see ei tähenda absoluutselt seda, et töö ei käiks. Reedel oligi tavapärane sagimine kontoris asendunud rahu ja vaikusega, mis kombineerituna möödunud öö tavapärasest pikema uneajaga viis selleni, et mõtted tiirlesid pidevalt magamise ümber. Sestap tuli meil disainer Liisiga idee otsida üles peamaja kõige pehmemad ja rahulikumad kohad, kus teha väike powernap. Ei, ärge saage valesti aru. Me ei plaaninud tööpäeva maha magada, aga kui on ikka suur uni kallal, siis 15-minutiline powernap annab ülejäänud päevaks energiat, et produktiivselt tööd teha. Seda kinnitavad ka sõltumatud teadlased! Õnneks neid kohti maja peal leidus ning tehtud sai nii välkuinak kui ka reedene Instagrami päevapilt.

Peaks ka enda voodi asemele hunniku kott-toole ostma – väga magus uni tuli seal!

Nädal lõppes mõnusa tripiga Pärnusse, kus sain aega veeta oma perekonna ja parima sõbrannaga. Laupäeva hommikul sõitsime paadiga Pärnu lähedale Manija saarele, mis on kindlasti Eesti üks ägedamaid saari. See on nii väike, et saab jalutades tiiru peale teha! Näha võib palju loomi ja värvilisi maju ning jalutuskäigu lõpus soovitan külastada Riida talu, kus kostitatakse matkaselle hea ja paremaga. Oli üks äraütlemata mõnus nädalavahetus ja selline puhkus tegi küll hingele suure pai. 🙂

Vana merekaru sai jälle vee peale

Kindlasti keerleb paljudel mõtetes juba eesolev jaanipäeva nädalavahetus, aga enne töö, siis lõbu! Ma usun, et paljudel on valminud väga vahvad jaaniplaanid, seega miks mitte neid plaane kajastada #Kogumispäeviku reisikuu challenge’is, millest eespool kirjutasin? Mina vist olen hetkel üks nendest eestlastest, kes ei ole veel eriti mõelnudki, mida jaanipühaga peale hakata.  Jään lootma sellele, et nädala jooksul tekib mõni eriti äge eksprompt idee. Aga teie olge ikka jaanidel vastutustundlikud ja üle lõkke hüppamisega ettevaatlikud!

Selleks, et olla ka igapäevaselt kursis minu praktikasuvega ja Swedbanki eluga, jälgige meie Instagrami. Kuna võimalus on Instagramis jälgida ka hashtag’e, siis soovitan follow’ida ka  #swedbankeestis ja #swedkickstart, sest nii jõuavad sinuni postitused ka teiste swedpankurite elust, tööst ja praktikast Swedbankis.

Vahvat jaani kõigile!